Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Jak tłumić hałas z wentylacji?

Blog

Jak tłumić hałas z wentylacji?

Zarówno grawitacyjna, jak i mechaniczna wentylacja poza wieloma zaletami posiada także wady. Jedną z nich jest chociażby generowanie hałasu, który może być uciążliwy. Współcześnie – dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii – istnieje możliwość minimalizowania ubocznych skutków pracy wentylatorów oraz innych elementów systemu wentylacyjnego.

Puszki rozprężne – zalety

Tłumienie hałasu w wentylacji będzie bardzo skuteczne, jeśli zostaną zastosowane puszki rozprężne. Wśród ich licznych walorów można przede wszystkim wymienić lekkość oraz różnorodność kolorystyczną. Wyprodukowane z wysokogatunkowych materiałów (płyty ze szklanej wełny mineralnej) urządzenia posiadają wyjątkową zdolność wyciszania niepożądanego hałasu, którego źródłem najczęściej są klimatyzatory kanałowe, wentylatory, centrale, regulatory oraz przepustnice.

puszki rozprężne

Warto jednocześnie nadmienić, że puszki rozprężne nie tylko zapewniają doskonałą izolację termiczną, ale także zapobiegają pojawianiu się wilgoci. Posiadają różnorodne kształty, co z jednej strony sprawia, że są łatwe i mobilne w montażu, z drugiej natomiast gwarantuje ich funkcjonalność i możliwość dostosowania do powierzchni, na których są instalowane. Są ponadto estetyczne i nie kolidują ze stylem pomieszczeń, wtapiając się niejako w charakter obiektu.

Dlaczego tak ważne jest tłumienie hałasu w wentylacji?

Chodzi w tym przypadku przede wszystkim o samopoczucie użytkowników urządzeń wentylacyjnych oraz o ich komfort psychiczny. Nie można przecież korzystać z nich, jeśli prowadzą do irytacji czy nawet stają się przyczyną permanentnego zdenerwowania. Puszki rozprężne, których zadaniem jest regulowanie napływu powietrza zarówno na nawiewnik, jak i na wywiewnik, z pewnością można zaliczyć do bardzo praktycznych i potrzebnych urządzeń.

To dzięki nim tłumienie hałasu w wentylacji przebiega wyjątkowo sprawnie i jest niezwykle skuteczne. Ciągły szum i wielogodzinne przebywanie w hałasie może powodować wiele dokuczliwych dolegliwości i dlatego niezwykle ważne jest jego minimalizowanie. Współcześnie stało się to możliwe dzięki zastosowaniu puszek rozprężnych.

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najlepszych sposobów na tłumienie hałasu w wentylacji jest zastosowanie puszek rozprężnych. To dzięki ich właściwościom praca urządzeń wentylacyjnych zostaje wyciszona, co przekłada się na zapewnienie użytkownikom komfortu psychicznego. Sprzyja poza tym korzystaniu z uroków oddychania czystym i świeżym powietrzem bez słuchania męczących odgłosów dochodzących z systemu wentylacyjnego.