Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Jak skutecznie wyciszyć naszą posesję?

Panele akustyczne stosuje się przede wszystkim po to, aby musieć słuchać kłótni u sąsiadów z mieszkania obok czy tupania tuż nad głową. Z drugiej strony wyciszenie przydaje się po to, aby sąsiadom za ścianą nie przeszkadzało nasze granie na fortepianie czy głośne kino domowe, które uwielbiamy oglądać nocą.

Bardzo wiele osób twierdzi, ze mieszkając w bloku najciężej jest się przyzwyczaić do wszechobecnego hałasu dochodzącego z ościennych mieszkań. Hałas powoduje ogromny dyskomfort oraz bardzo niekorzystnie wpływa na nasz słuch oraz układ nerwowy. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na wyciszenie swojego domu lub mieszkania i stosuje panele akustyczne do wnętrz oraz do ogrodów.

Panele akustyczne do mieszkania

Panele do wyciszenia są najczęściej wykonane ze standardowo używanej technicznej pianki akustycznej. Produkt tego typu jest przeznaczony przede wszystkim do zastosowań w domach i mieszkaniach, czyli do wygłuszania pokojów, amatorskich studiów nagraniowych, pomieszczeń służących jako kina domowe, a także pokoje odsłuchowe.

Panele akustyczne charakteryzują się stosunkowo prostym montażem, który polega na przyklejeniu do specjalnie przygotowanej powierzchni. Może to być na przykład zagruntowana ściana lub też płyta kartonowo-gipsowa. Bardzo szeroka gama rozmiarów pozwala dobrać wymiar paneli do praktycznie każdego pomieszczenia.

Ekran dźwiękoszczelny i ogrodzenie w jednym

Coraz bardziej popularne są również panele akustyczne do ogrodu czy stosowane między innymi jako ogrodzenie posesji. Takie rozwiązanie chroni przede wszystkim mieszkańców mniejszych miejscowości, w których bardzo dokuczliwym źródłem hałasu mogą być na przykład przejeżdżające obok pociągi czy inne pojazdy.

Oczywiście nie da się zainstalować tego typu ekranów tuż przed własnym domem, jednak bardzo dobrym rozwiązaniem są po prostu płoty akustyczne, które świetnie pełnią rolę zarówno ekranów dźwiękochłonnych jak i przyjemnego dla oka ogrodzenia.