Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Jak się przygotować do dużej przeprowadzki?

Każda, nawet niewielka przeprowadzka jest niezwykle angażująca, a jeśli mamy do czynienia z większym przedsięwzięciem, wówczas wszystko staje się bardziej skomplikowane. Ogromna liczba rzeczy jakie trzeba przetransportować, w krótkim czasie sprawia, że cały proces bywa stresujący. Niekiedy dom, biuro lub mieszkanie trzeba opuścić do konkretnej daty, a nowe lokum nie zawsze jest dostępne. W takiej sytuacji magazyny do wynajęcia są najlepszym rozwiązaniem, zapewniającym wiele korzyści.

Magazyny do wynajęcia – podstawowe informacje

Jedną z najważniejszych zalet wynajmu magazynów jest elastyczność. W praktyce oznacza to, że możemy bezpiecznie przechowywać swoje rzeczy zarówno przez kilka dni, jak i kilka miesięcy. Jako wynajmujący nie jesteśmy zmuszani do podpisywania długoterminowych umów. Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Przygotowania do dużej przeprowadzki należy rozpocząć od oszacowania liczby i wielkości przedmiotów, które trzeba będzie przetransportować. Dobrą praktyką jest dodanie do finalnego wyniku 20% lub 30%, dzięki czemu będziemy mieli zapas na niespodziewane sytuacje.

Firmy oferujące magazyny do wynajęcia dysponują zarówno niewielkimi, jak i średniej wielkości oraz dużymi magazynami. Nie ma zatem znaczenia jak dużo powierzchni magazynowej potrzebujemy. Jeżeli przedmiotów jest sporo lub zajmują znaczną ilość miejsca, wówczas można wynająć np. dwa magazyny obok siebie.

Transport rzeczy do magazynu

W przypadku przetransportowania dobytku do magazynu, na początku należy go dokładnie zabezpieczyć. Zasada jest prosta – im więcej czasu spędzimy na zabezpieczeniu (szczególnie mebli), tym zostaną mniej uszkodzone. Niekiedy firmy oferujące magazyny do wynajęcia mają również w swojej ofercie transport. Kompleksowa usługa sprawia, że nawet bardzo duże przeprowadzki przebiegają sprawnie i bez zbędnych przestojów. Warto dodać, że w magazynach panuje stała temperatura i wilgotność powietrza. Takie połączenie sprawia, że przechowywane przedmioty są bezpieczne, bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz.

  • Kolejną zaletą przechowywania przedmiotów w magazynie jest nieograniczony dostęp. Każdy wynajmujący może skorzystać z magazynu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok.

Wszystkie przechowywane przedmioty są całkowicie bezpieczne, dlatego z opisywanego rozwiązania korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Każda duża przeprowadzka to wyzwanie logistyczne, jednak przechowując przedmioty w magazynach, zyskujemy cenny czas, dzięki któremu możemy bardziej szczegółowo zaplanować dalsze etapy.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy CUBEM z Dopiewa.