Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Finanse

Jak odroczyć zaległości podatkowe? Podpowiadamy!

Masz problemy z terminowym regulowaniem należności wobec Fiskusa? Zalegasz z opłatami zaliczek na podatek dochodowy i potrzebujesz odroczenia? Z naszego poradnika dowiesz się, jakie masz dostępne opcje księgowe i jak ubiegać się o pomoc ze strony Urzędu Skarbowego. Poznaj legalne metody radzenia sobie z podbramkową sytuacją, która może przytrafić się każdemu przedsiębiorcy. Zapraszamy do lektury!

Czym jest odroczenie terminu płatności podatkowych?

Przesunięcie daty obowiązkowych płatności jest usługą, która umożliwia spłatę należności podatkowej w dogodniejszym terminie. Jeśli prowadzisz sklep internetowy księgowość  z pewnością pochłania dużo Twojego cennego czasu. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jakie ułatwią pokonanie przejściowych wyzwań podatkowych i księgowych.

Musisz mieć świadomość, że decyzja o odroczeniu terminu zapłaty podatku ma charakter indywidualny i uznaniowy. Co to oznacza w praktyce? Jako właściciel biznesu składasz wniosek do właściwego urzędu, a następnie czekasz na decyzję. Przedstawiciele organów państwowych rozpatrują nadesłane dokumenty i weryfikują, jak zapłata podatku wpłynie na finanse Twojego sklepu internetowego.

Księgowość w Oleśnicy staje się łatwiejsza, jeśli powierzysz ją specjalistom. Sprawdź usługi biura rachunkowego Inito i zyskaj wsparcie księgowe w rozmaitych sytuacjach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Czym jest ważny interes podatnika lub publiczny?

Czy wiesz, jakie sfery księgowości podlegają odroczeniu przy uwzględnieniu ważnego interesu podatnika? Oto one:

  • termin zapłaty podatku,
  • data uregulowania zaległości podatkowej wraz z odsetkami,
  • odsetki od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek.

Definicja ważnego interesu podatnika i interesu publicznego

Jak określić, czy problemy z księgowością w sklepie internetowym wyczerpują znamiona ważnego interesu podatnika lub publicznego? Co o usługach księgowych mówią przepisy i interpretacje Naczelnego Sądu Administracyjnego?

Zgodnie z aktualną wykładnią, „ważny interes podatnika to sytuacja, gdy z powodu nadzwyczajnych, losowych przypadków, podatnik nie jest w stanie zaległości podatkowych uregulować. Będzie to utrata możliwości zarobkowania, utrata losowa majątku”. Mianem interesu publicznego nazywamy natomiast „okoliczności, gdy zapłata zaległości podatkowej spowoduje konieczność sięgania przez podatnika do środków pomocy państwa, gdyż nie będzie w stanie zaspakajać swoich potrzeb materialnych.”

Jeśli sytuacja Twojego sklepu internetowego podlega pod jedno z tych pojęć, wówczas nieprawidłowa księgowość nie powinna stanowić przeszkody do ubiegania się o odroczenie zapłaty podatku. Czytaj dalej i dowiedz się, jak mogą Ci pomóc profesjonalne usługi.

Sklep internetowy i zewnętrzna księgowość — gdzie szukać pomocy?

Wniosek o odroczenie zapłaty podatku znajdziesz na stronie internetowej urzędu właściwemu miejscu prowadzenia działalności. Potrzebujesz pomocy z jego wypełnieniem? Poszukujesz personalizowanej usługi księgowej, dzięki której Twój sklep internetowy szybciej się rozwinie?

Poznaj ofertę biura rachunkowego Inito. Wieloletnią specjalizacją firmy pozostaje wsparcie podatkowe dla podmiotów z branży e-commerce poprzez kompleksowe usługi księgowe Oleśnica jest siedzibą Twojego biznesu? Wejdź na stronę www.inito.pl i uzyskaj wsparcie w zakresie księgowości dla sklepów internetowych.