Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Jak często powinniśmy pić wodę?

Picie wody przez specjalistów nazywane jest sztuką, ponieważ aby wykorzystać wszystkie jej zalety, trzeba wiedzieć jak oraz w jakich ilościach ją przyjmować. Czy znasz podstawowe zasady picia wody, które zapewnią Ci dobre samopoczucie oraz dobrą kondycję fizyczną? Sprawdź!

Zacznijmy od początku — ile wody powinniśmy wypijać dziennie?

Przed udzieleniem odpowiedzi na to, jak często powinniśmy pić wodę najlepiej zacząć od tego, jaką jej ilość powinniśmy przyjmować. Wiele osób wciąż uważa, że powinno to być około 2l dziennie — taką informację słyszeliśmy przez lata, jest ona jednak nie do końca prawdziwa.

hurtownia wody mineralnej Warszawa

Średnie zapotrzebowanie dorosłego człowieka na wodę to około 2,8 litra dziennie (większe zapotrzebowanie mogą mieć osoby bardzo aktywne fizycznie), jednak sporą część dostarczamy do organizmu wraz z napojami (soki, herbata, kawa itp.) owocami, warzywami, a nawet mięsem. Według specjalistów przeciętna osoba dorosła powinna więc wypijać „jedynie” 1-1,5 litra wody, oczywiście pod warunkiem, że jej dieta jest zbilansowana oraz zdrowa i nie opiera się np. na fast-foodach.

Jeżeli chodzi o to, jak często powinniśmy pić wodę, to według lekarzy warto pić ją małymi łykami, jak najczęściej — wówczas nasz organizm przyswaja ją najlepiej. Bardzo dobrym pomysłem jest również wypijanie szklanki wody rano, zaraz po przebudzeniu — pobudzi to nasz układ trawienny do pracy, szczególnie jeżeli będzie to woda z cytryną. Największy problem z piciem wody mamy jednak nie wtedy kiedy przebywamy w domu, ale wtedy kiedy jesteśmy w pracy. Mamy wówczas ograniczony do niej dostęp, a często po prostu zapominamy, żeby pić. Rozwiązaniem może być woda w butelkach dla firm, o czym kilka słów poniżej.

Woda w butelkach dla firm — sposób na lepsze samopoczucie pracowników

Będąc właścicielem firmy, zadbaj o to, aby zapewnić pracownikom stały dostęp do wody. Badania wykazują, że dobrze nawodniony organizm funkcjonuje sprawniej i bardziej efektywnie. Dobrym pomysłem jest więc ustawienie wody butelkowanej w salach konferencyjnych i innych miejscach w biurze — na rynku funkcjonują aktualnie firmy, które oprócz dystrybutorów i dużych butli dostarczają też wodę w butelkach, również szklanych, co dodatkowo jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem.