Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Grzejnik olejowy – zalety

Ogrzewanie na prąd jest coraz częściej wybierane przez nas podczas remontów czy budowy domów. Dzieje się tak przez to, że technologia pozwala na produkowanie coraz nowszych i co raz bardziej przy tym ekonomicznych grzejników.

Ogrzewanie na prąd jest coraz częściej wybierane przez nas podczas remontów czy budowy domów. Dzieje się tak przez to, że technologia pozwala na produkowanie coraz nowszych i co raz bardziej przy tym ekonomicznych grzejników. Jednym z rodzajów jest grzejnik olejowy, który posiada wiele zalet – oto one.

Wypełnienie

Dzięki specjalnemu wypełnieniu grzejnika, zyskujemy nie tylko więcej energii grzewcze, ale także zmniejszamy koszty. Specjalny żel-olej, którym wypełnione są grzejniki olejowe nagrzewa się szybciej niż woda i znacznie dłużej niż ona utrzymuje ciepło. Pozwala to na zużycie mniejszej energii na nagrzanie się grzejnika oraz utrzymanie jej dłużej niż jego standardowy odpowiednik.

Wypełnienie olejem-żelem daje również możliwość budowy coraz bardziej wąskich grzejników, ponieważ wypełnienie to potrzebuje znacznie mniej miejsca niż woda. Na co to wpływa? O tym w kolejnej zalecie.

Grzejnik olejowy przyjazny dla alergików

Wyżej wspomniane wypełnienie sprawia, że budowy nowoczesnych grzejników olejowych są wąskie. To sprawia, że są łatwe w czyszczeniu, a to pozwala na utrzymanie całego grzejnika w doskonałej kondycji przez cały czas użytkowania. Innymi słowy kurz, który osiada się na żeberkach łatwo jest zetrzeć, co eliminuje problem spalania się go na powierzchni grzejnika.

To właśnie kurz i roztocza są czynnikiem alergicznym dla nas. Zatem wyeliminowanie jego osiadania się jest prostą drogą do zdrowych i niezainfekowanych górnych dróg oddechowych.

Dla rodzin z dziećmi

Grzejniki olejowe na prąd są również doskonałym rozwiązaniem dla rodzin, które planują lub mają dzieci. Bez obaw można montować je w pokojach naszych milusińskich. Dlaczego? Ze względu na liczne funkcje ochronne:

  • Funkcja CHILD – umożliwia ona ograniczenie grzania na powierzchni grzejnika, co automatycznie eliminuje ryzyko oparzenia się przez dziecko o gorącą powierzchnię grzejnika.
  • Ograniczenie grzania na powierzchni grzejnika – działa podobnie.

Grzejniki na prąd to tańsze rozwiązanie

To, że ogrzewanie elektryczne jest drogie odchodzi w niepamięć. Liczne funkcje, nowoczesna technologia oraz inwestowanie w inteligentne domy sprawia, że opłaca się zakładać właśnie tę formę grzania.

Funkcje, które pomagają w oszczędzaniu:

  • Termostat – daje możliwość ustawienia temperatury bez konieczności ciągłego sprawdzania, czy utrzymuje się czy nie.
  • Funkcja wykrywania otwartego okna – sprawia, że w przypadku wykrycia przez grzejnik zimniejszego powietrza z zewnątrz, grzejnik wyłącza się i nie produkuje pustej energii, która i tak nie nagrzałaby w pomieszczeniu.