Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Płytki do salonu- czy to dobry pomysł?

Salon to zwykle miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Spotykamy się tu z rodziną i przyjaciółmi, ale również relaksujemy się. W wielu domach salon pełni także funkcję jadalni. Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się stale, dlatego urządzając salon warto wybierać elementy wystroju, które będą uniwersalne i nie znudzą się nam zbyt szybko. Czy ułożenie płytek ceramicznych w salonie jest dobrym pomysłem? Jak można je wykorzystać?

Płytki do salonu – nowoczesne i funkcjonalne wnętrze

Kiedyś ułożenie płytek ceramicznych w pomieszczeniu takim jak salon było nie do pomyślenia. Dzisiaj nieco inaczej patrzymy już na kwestię aranżacji wnętrz. Mowa tu nie tylko u układaniu płytek na podłodze, ale również na ścianach. Coraz częściej producenci tacy jak Opoczno prezentują piękne i bardzo eleganckie płytki, które stanowią ozdobę ściany i pięknie ją wykańczają. Wystarczy wybrać model o ciekawej, geometrycznej fakturze. W szczególności sprawdzi się to w salonie, który posiada aneks kuchenny.

Można również wybrać piękne płytki podłogowe Paradyż, które występują w setkach wzorów. Dostępne są funkcjonalne modele imitujące drewnianą podłogę, beton, czy klasyczną hiszpańską mozaikę. Bogaty asortyment takich płytek do salonu oferuje na przykład sklep z płytkami Płytki24.pl oraz wiele innych sklepów działających online. Na https://plytki24.pl/ można zapoznać się z przykładową ofertą.

W jakich wnętrzach sprawdzą się płytki w salonie?

Decydując się na położenie płytek podłogowych lub ściennych w salonie, trzeba wziąć pod uwagę jego charakter. Na pewno piękne płytki Tubądzin czy innych firm pasować będą do pomieszczeń urządzanych w stylu nowoczesnym. Nie zawsze można je dopasować do pomieszczeń klasycznych i tradycyjnych. Wiele firm oferuje jednak płytki, które można dopasować do takich pomieszczeń. Przykładem mogą być płytki Cerrad w stonowanej kolorystyce.

Zastosowanie płytek podłogowych w salonie z pewnością ułatwia zachowanie i utrzymanie porządku w tym pomieszczeniu. Poza tym, płytki są również odporne na uszkodzenia, co jest ważne w domach, w których mieszkają dzieci i zwierzęta.