Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Czy wybrać ogrodzenie kute na zamówienie czy z marketu budowlanego?

Blog

Czy wybrać ogrodzenie kute na zamówienie czy z marketu budowlanego?

Ogrodzenie działki budowlanej to jeden z ważniejszych elementów wykończeniowych każdej budowy. Decydując się na postawienie wymarzonego domu, warto zainwestować też w solidny i atrakcyjny wizualnie płot, który będzie stanowił z budynkiem spójną i atrakcyjną dla oka całość. Jakie ogrodzenie wybrać? I dlaczego kuty płot czy kuta brama to najlepsze możliwe rozwiązanie.

Płoty kute

Płot kuty to solidne rozwiązanie, które wystarczy na dziesiątki lat. Płoty wykonane w technologii kucia są bardzo solidne, ponieważ wykonuje się je z prętów stalowych, a nie z profili. Ponieważ pręty są litymi kawałkami stali, są dość ciężkie, ale przez to bardzo solidne.

Płoty kute z hipermarketu budowlanego

Kuty płot zakupiony w hipermarkecie budowlanym to zazwyczaj tańsze rozwiązanie, aniżeli płot wykonany na zamówienie. Wadą tego rozwiązania jest mimo wszystko ograniczona liczba wzorów oraz wymiary, które są bardzo mocno standaryzowane. Nierzadko zdarza się, że jakość stali użytej do budowy marketowego kutego ogrodzenia jest niższa od tej, którą stosuje się do budowy ogrodzeń wykonywanych na indywidualne zamówienia.

Płoty kute na zamówienie

Kute płoty na zamówienie to rozwiązanie dla klientów wymagających zarówno wysokiej jakości produktu, jak i niepowtarzalnego wzoru. Płoty zamawiane u kowala charakteryzują się znacznie bardziej wyrafinowanym wzornictwem, a nierzadko też użyte do ich budowy materiały charakteryzuje wyższa jakość. Wielu klientów zamawia u kowali swoje indywidualne projekty, jednak istnieją też popularne wzory ogrodzeń, które często stają przed nowo budowanymi domami. Te popularne wzory ogrodzeń to przede wszystkim proste i nowoczesne formy. Klienci najczęściej wybierają proste przęsła przypominające kształtem kratownicę. Od góry pręty zakończone są najczęściej szpicami lub kulkami. Mniej popularne są dziś bogato zdobione płoty, znacznie popularniejsza jest skromna elegancja.

Uzupełnieniem każdego kutego ogrodzenia jest kuta brama – ciężka, ale za to solidna. Brama może różnic się kształtem od przęseł, jednak powinna pasować do stylu, w którym zbudowano płot.

Zadając sobie pytanie – jakie ogrodzenie wybrać, warto spojrzeć na ofertę zakładów kowalskich, które oferują wysokiej jakości ogrodzenia na zamówienie klientów.