Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Czy montowanie wentylacji w domu się opłaca

Na co dzień najczęściej nie zwracamy uwagi na kwestię wentylacji. Dopiero gdy przestaje ona działać, uświadamiamy sobie jak duże ma znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Stały dopływ świeżego powietrza jest niezbędny dla dobrego funkcjonowania. Z tego powodu na wentylacji nie powinniśmy oszczędzać, co nie oznacza również, że musimy wybierać do domu najdroższe rozwiązania.

Dlaczego nie powinniśmy nigdy ignorować kwestii wentylacji w domu?

Dobrym wyborem do domu będą systemy wentylacyjne z BH-RES. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach, do których nie został zapewniony stały przepływ świeżego powietrza, może się wyraźnie odbić na naszym zdrowiu. W źle wietrzonych pomieszczeniach gromadzi się duża ilość zanieczyszczeń i może powstawać pleśń. To skutkuje wyczerpaniem i rozkojarzeniem, nudnościami, zawrotami głowy, a w skrajnych wypadkach nawet depresją, arytmią serca czy podrażnieniem dróg oddechowych. W żadnym wypadku nie powinniśmy lekceważyć tych zagrożeń.

Jak wybrać wentylację odpowiednią do swoich potrzeb?

Rozważając wybór odpowiedniej wentylacji, powinniśmy uwzględnić kilka czynników: przede wszystkim powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie są wymagania budynku, w którym będzie ona instalowana oraz jakość i trwałość systemów. Możemy wyróżnić przede wszystkim dwa rodzaje wentylacji: wentylację grawitacyjną oraz mechaniczną. Wentylacja grawitacyjna jest najbardziej popularna. Jej działanie wykorzystuje różnicę ciśnień lub temperatur, jaka powstaje wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Innym rodzajem wentylacji jest wentylacja mechaniczno-nawiewowa. W tym przypadku mechaniczne wentylatory regulują przepływ powietrza, co sprawia, że jest on niezależny od warunków panujących na zewnątrz. Wentylacja mechaniczna jest o wiele droższa od wentylacji grawitacyjnej.

systemy wentylacyjne z BH-RES

Systemy wentylacyjne z BH-RES – idealne do Twojego domu

W większości domów mieszkalnych doskonale sprawdzą się systemy wentylacyjne z BH-RES. To nowoczesne systemy wentylacyjne, wykorzystujące płyty ze szklanej wełny mineralnej. Zapewniają one niezakłócony przesył czystego powietrza, sprawność instalacji i energooszczędność. Firma BH-RES dostarcza kompletne systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne. Oferuje między innymi systemy Climeaver, odpowiednie elastyczne przewody, kratki, termostaty, anemostaty i wszystkie inne niezbędne akcesoria. Co ważne, można skorzystać również z kompleksowych usług montażu i projektowania. Siedziba BH-RES znajduje się w Rzeszowie, jednak firma świadczy usługi na terenie całego kraju.