Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Akcesoria do pakowania niezbędne w sklepie on-line. Sprawdź, czy ich używasz

Pakowanie i przesyłanie towaru – to jedno z najważniejszych zadań dla firm, które zajmują się handlem w internecie. Od tego procesu zależy bezpieczeństwo przesyłki i finalne zadowolenie klienta. Sprawdź, jakie materiały do pakowanie będą Ci niezbędne, jeśli zaczynasz swoją przygodę ze sklepem online. 

Różnorodność akcesoriów

Akcesoriów do pakowania jest mnóstwo. Wszystkie z nich można dostosować do przesyłanych przedmiotów. Są to tak podstawowe rzeczy jak kartonowe pudełka, taśma pakowa brązowa czy koperty. Ale i nieco bardziej specjalistyczne jak taśmy PP lub kątowniki do zabezpieczania naroży większych przesyłek. Podzielmy je na kilka grup, by opis przedmiotów był jak najbardziej funkcjonalny. 

Do klejenia – taśma pakowa brązowa i inne rodzaje taśm

Synonimem klejenia jest taśma pakowa brązowa lub jej przezroczysta wersja. Ale warto wiedzieć, na co zwracać uwagę wybierając tę właściwą taśmę pakową. Najistotniejszy jest użyty klej. Dla przesyłek lekkich w zupełności wystarczy taśma z klejem akrylowym. Natomiast w przypadku cięższych kartonów najlepsze będą taśmy z klejem kauczukowym. Wśród nich najmocniejsze są te z naturalnym kauczukiem. Nieco słabsze będą taśmy z kauczukiem syntetycznym.

taśmy pakowe Rzeszów

Taśmy pakowe występują w wielu wariantach kolorystycznych. To może mieć duże znaczenie, jeśli zwracasz uwagę na estetykę przesyłki. Możesz je również spersonalizować nanosząc na ich powierzchnię określone informacje – nazwę firmy, logotyp. Warto też pamiętać o taśmach pakowych ostrzegawczych – np. „Uwaga szkło”. One również mogą się przydać.

Zabezpieczenie wewnątrz – wypełniacze

Niektóre przedmioty należy zabezpieczyć wewnątrz przesyłki. Tutaj do wyboru mamy kilka akcesoriów spełniających funkcję amortyzacyjną. Do owinięcia przedmiotów świetnie nadaje się folia bąbelkowa, pianka polietylenowa lub tektura falista. To również materiały świetnie wypełniające wolne przestrzenie i zapobiegające uszkodzeniu zapakowanych rzeczy.

Zabezpieczenie na zewnątrz – owijanie

Zdarzają się takie przesyłki – większe i cięższe kartony – które potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Wtedy warto zastosować materiały, którymi owiniemy je po zewnętrznej stronie. Na całą powierzchnię można użyć folii stretch. Dobrym rozwiązaniem są także taśmy do bandowania – np. taśma PP.

Małe przesyłki

Nikomu oczywiście nie trzeba mówić, jaką rolę w przesyłaniu przedmiotów odgrywają koperty – i te zwykłe, i wypełnione folią bąbelkową. Ale już nieco inne są tzw. folipaki czyli koperty foliowe. Świetnie zabezpieczają przesyłkę przed wilgocią, są bardzo wytrzymałe. Ich cechą charakterystyczną jest nieprzeźroczysta powierzchnia, która zapobiega identyfikacji zapakowanych w nią rzeczy. Z innych niewielkich akcesoriów pomocne na pewno będą woreczki strunowe. Warto też pamiętać o przylgach kurierskich. Dzięki nim do większej przesyłki można dołączyć niezbędne dokumenty i mieć pewność, że dotrą razem z nią.