Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Edukacja

5 powodów by rozpocząć studia, gdy zostaniesz mamą

Nie każdy z nas spełnił swoje zawodowe marzenia zaraz po skończeniu szkoły średniej. Wiele osób chętnie googluje ulubione frazy jak dietetyka, studia. Warszawa i inne miasta przyciągają coraz więcej osób, które chcą się uczyć. Oferta jest skierowana dla każdego, także mam z dzieckiem. Jakie są zalety studiowania w przypadku mam?

Życie w rytmie dziecka

Nowoczesne mamy nie zawsze powielają wzorce, jakie widziały we własnym domu. Mają więcej odwagi do tego, aby realizować swoje pasje jak dietetyka. Studia w Warszawie dla młodej mamy to wyzwanie, ale istnieją przecież zajęcia online. Dlaczego warto studiować, kiedy ma się przy sobie maluszka? Przyjrzyjmy się korzyściom, jakie płyną z tej sytuacji.

  1. Macierzyństwo podnosi twoje zdolności poznawcze. Wbrew obiegowej opinii mama wcale nie zamyka się wyłącznie na tematy, związane z dzieckiem. Jest ciekawa nowości, staje się bardziej wyczulona na potrzeby innych. Badania wskazują, że po urodzeniu dziecka zwiększa się u kobiet objętość istoty szarej, odpowiedzialnej za opiekuńczość, rozumowanie i podejmowanie decyzji. Macierzyństwo zmienia strukturę mózgu, pobudzając wydzielanie neuroprzekaźników. To idealny moment na poszerzanie horyzontów.
  2. Zaspokojenie potrzeby rozwoju – to zjawisko jest zaprzeczeniem teorii, że młoda mama uwstecznia się nad piaskownicą. Pilnując śpiącego malucha, może przecież zaglądać do notatek. Tym samym marzenie takie jak dietetyka, studia w Warszawie nie musi być odkładane na późniejszy czas. Zwłaszcza że im dalej od regularnej nauki, tym trudniej podjąć etap edukacji na nowo.
  3. Podnoszenie swoich kwalifikacji to główny motor, napędzający mamę do nauki. Zajmując się dzieckiem, trudno o regularne podróże na uczelnię. Wystarczy jednak sprawdzić, czy nasz wymarzony kierunek jest dostępny w ramach wykładów przez Internet. Nowe kwalifikacje można uzyskać bez wychodzenia z domu. Bywa, że uczelnia wymaga bezpośredniego kontaktu ze studentem tylko kilka razy do roku.
  4. Życie towarzyskie i spotkania z rówieśnikami niezbyt kojarzą się z macierzyństwem. Można to zmienić, wybierając kierunek dietetyka. Studia w Warszawie lub innym mieście to możliwość poznania osób w porównywalnym wieku. Nauka idzie w parze z wymianą doświadczeń zawodowych, jak również dotyczących wychowania dzieci. Spotkania mogą się odbywać online, choć nieliczne zjazdy na uczelnię to dobra okazja do życia towarzyskiego w realu.
  5. Nowe umiejętności i lepsze zarobki to argumenty, które przemawiają do wyobraźni. Bez względu na to, jakie mamy dotychczasowe wykształcenie, w każdej chwili można uczyć się coś nowego jak dietetyka. Studia w Warszawie dają możliwość zdobycia nowych umiejętności, które rozwiną dotychczasową aktywność zawodową. Bywa, że po dietetyce zupełnie zmienia nam się pomysł na karierę i nowy zawód całkowicie nas zdominuje. Wielu absolwentów wskazuje, że w ten sposób znacznie poprawiła się ich sytuacja materialna.

Studiowanie wymarzonego kierunku można rozpocząć w dowolnym momencie. Dziecko lub dzieci nie stanowią problemu w sytuacji, gdy można liczyć na elastyczny system nauki i zdobywanie wiedzy online.