Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

10 pomysłów na tani remont w domu

Chcesz zrobić remont w domu, ale jednocześnie ograniczyć koszty? Wbrew pozorom jedno nie wyklucza drugiego. Wystarczy zdecydować się na odświeżenie wnętrz przez zastosowanie tanich i sprytnych trików. Sprawdź nasze pomysły na niedrogi remont w domu. Remont kuchni, łazienki, salonu czy sypialni może, ale wcale nie musi być drogi. Jeśli chcesz odświeżyć wnętrza, aby wynająć dom lub zależy Ci na maksymalnym obniżeniu kosztów, mamy kilka porad. Oczywiście trwałość tych rozwiązań będzie niższa niż w przypadku standardowego remontu. Możesz jednak liczyć na co najmniej kilka lat bezproblemowego użytkowania tak wyremontowanych pomieszczeń. Jak przeprowadzić tani remont pokoju? Zobacz niżej.

Malowanie płytek

Czy remont kuchni lub łazienki i niskie koszty mogą iść w parze? Zdecydowanie tak! Zamiast jednak skuwać starą glazurę, warto ją… pomalować. Coraz większa liczba producentów farb oferuje produkty przeznaczone do renowacji płytek podłogowych i ściennych. Farby do płytek odporne są na ścieranie i pozwalają na błyskawiczne odnowienie kuchni.

Wykładzina na podłodze

W salonie, przedpokoju, kuchni, pokoju dziecka czy łazience podłoga straszy odchodzącym lakierem ze starego parkietu, startymi panelami czy starymi płytkami PVC? Rozwiązaniem może być gruba, jakościowa wykładzina PVC. Jej zaletą jest możliwość samodzielnego ułożenia bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi.

Malowanie mebli kuchennych

Remont kuchni przeważnie wymaga też odświeżenia lub wymiany mebli. O ile drugie z tych rozwiązań jest kosztowne, to pierwsze zdecydowanie pozwala zaoszczędzić. Fronty meblowe możesz pomalować farbą odporną na zmywanie. Jeśli wymienisz do tego blat i uchwyty kuchenne oraz pomalujesz płytki, wnętrze będzie wyglądać jak nowe.

Odświeżone fugi i silikon

Co zrobić, jeśli nie chcesz malować płytek podłogowych lub ściennych, ale jednocześnie nie prezentują się one estetycznie przez zapleśniałe fugi? Możesz je usunąć i zastąpić nową spoiną! Podobnie jest z silikonem, który uszczelnia przerwę między ścianą a armaturą łazienkową lub kuchenną. W sklepach kupisz specjalne zestawy narzędzi do usuwania fug.

Nakładki na parapet

Marzy Ci się tani remont pokoju w domu i najbardziej przeszkadzają Ci stare parapety? Można temu zarazić bez wydawania dużych ilości pieniędzy. Modele o niezbyt estetycznym wyglądzie można zasłonić specjalnymi nakładami z PVC lub drewna. Te drugie możesz wykończyć tak, jak lubisz, np. olejem lub lakierem.

Nowe drzwi i ościeżnice z nakładek

Tani remont pokoju może obejmować także wymianę drzwi. Jak to – niedrogie drzwi? Nie, nie ma tu pomyłki. Stare drzwi, jeśli nie nadają się do odświeżenia przez szlifowanie drewna, malowanie czy oklejanie, można zamienić na niedrogie, ale nowe skrzydło z marketu budowlanego. Metalowe ościeżnice można natomiast zakryć pasującą do drzwi nakładką. 

Maskownice do grzejników

W Twoim domu wiszą żeberkowe grzejniki starego typu? Ich wymiana nie ma często sensu, ponieważ są bardziej wydajne niż aktualnie popularne  kaloryfery panelowe. Możesz je pomalować lub zakryć maskownicą pasującą do stylu aranżacji wnętrza.

Chcesz przeprowadzić tani remont pokoju lub niedrogi remont kuchni czy łazienki? Zleć prace wykonawcom z naszej bazy.

Przeczytaj także:
Dom

Jak wybrać narożnik do salonu?

Dom

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne

Dom

Schody z kamienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *