Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Wczasy zdrowotne nad morzem

Bałtyk to idealne miejsce na regenerację organizmu oraz powrót do zdrowia. Sprzyjają temu czyste powietrze nasycone jodem, możliwość uczęszczania na długie, nadmorskie spacery oraz oczywiście wiele ośrodków rehabilitacyjnych czy nawet hoteli, w których można odzyskać siły np. po chorobie czy urazie. Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom, które daje pobyt nad Morzem Bałtyckim.

Wczasy zdrowotne – jod i aerozol solankowy

Zacznijmy od wyjaśnienia dlaczego wybrzeże uznaje się za dobry wybór na wczasy zdrowotne. Cóż, to przede wszystkim zasługa wyjątkowego, nadbałtyckiego klimatu. Wysoka zawartość jodu w powietrzu okazuje się bardzo korzystna dla właściwie każdej osoby. Niewątpliwie pomaga alergikom i osobom zmagającym się z różnymi chorobami układu oddechowego. Wspiera także prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Jod poprawia odporność, dlatego warto udać się nad morze w chwilach osłabienia organizmu. Pozytywny wpływ na zdrowie ma również aerozol solankowy, który powstaje gdy fale rozbijają się o brzeg. Unoszące się w powietrzu drobinki wody są mocno nasycone magnezem, wapniem, bromkiem i oczywiście jodem. Ponadto na uwagę zasługuje wyższa niż w pozostałych częściach kraju wilgotność powietrza – cząsteczki wody skutecznie oczyszczają drogi oddechowe. Dla rzeczywistych efektów należy spędzić nad morzem przynajmniej 2 tygodnie. 

Pobyt nad morzem dla osób z bólami reumatycznymi

Osoby chorujące na reumatyzm z pewnością docenią uroki pobyt nad Bałtykiem w lecie. Wszystko za sprawą witaminy D, którą dostarczamy organizmowi, korzystając z kąpieli słonecznych. Rozsądne dawkowanie słońca sprzyja rozluźnieniu mięśni oraz działa znieczulająco, ułatwiając w ten sposób poruszanie się. Witaminę D powinny też docenić osób zmagające się z osteoporozą. W obu przypadkach zachęcamy, aby zdecydować się również na kąpiele w morzu, które dzięki wodzie bogatej w sole morskie przyspieszają rewitalizację organizmu.

Wczasy zdrowotne dla skołatanych nerwów

Urlop nad Bałtykiem może przynieść ukojenie osobom, które walczą ze stresem, a nawet depresją. Otoczenie natury bardzo często poprawia stan psychiczny ludzi przemęczonych, żyjących na co dzień w mieście. Obecność wody oraz uspokajający niebieski kolor działają kojąco, sprzyjając nawet medytacji czy ćwiczeniu jogi. Nadmorska fauna i flora to doskonały obiekt do nawet wielogodzinnych obserwacji, pozwalający oderwać się od czarnych myśli.

Wizyta w specjalistycznym ośrodku dla poprawy zdrowia

Ponadto na wczasy zdrowotne dobrze udać się do wyspecjalizowanego w tym obszarze ośrodka. Każdego roku nad Bałtykiem odbywają się liczne turnusy rehabilitacyjne dla osób zmagającymi się z różnymi chorobami. Także niektóre hotele prezentują ciekawą ofertę w tym zakresie. Jeden z nich to Hotel Primavera Jastrzębia Góra, w którym mieści się Centrum Terapii. To zakład leczniczy koncentrujący się na fizjoterapii, oraz profilaktyce służącej ratowaniu, zachowaniu, przywracaniu i poprawie stanu zdrowia. To również miejsce, w którym można w bezpieczny sposób zrzucić nadprogramowe kilogramy. Zapraszamy!