Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Wagi łazienkowe – przegląd popularnych modeli

Dla wielu z nas waga to podstawowy element wyposażenia łazienki. Dzięki niej możemy kontrolować masę naszego ciała, co ułatwia utrzymanie jej na prawidłowym poziomie. Jakie typy wag łazienkowych są dostępne w sklepach i jakie modele warto wybrać?

Wagi analityczne

Niektóre wagi potrafią więcej niż tylko podawanie masy naszego ciała. Taką dodatkową funkcją, którą posiada każda analityczna waga łazienkowa, jest pomiar poziomu tkanki tłuszczowej. Jest to dokładniejszy wskaźnik niż sama liczba kilogramów.

Jednym z bardziej popularnych modeli wag analitycznych jest waga Shape Sense Profi 200. Przy swojej niewygórowanej cenie posiada bardzo przydatną funkcję analizy składu ciała, dodatkowy tryb dla sportowców, oblicza BMI. Czytelny i duży wyświetlacz sprawia dodatkowo, że nikt nie będzie miał problemu z odczytaniem wyniku. Dzięki zastosowaniu antypoślizgowych nóżek jest bardzo stabilna.

Wagi elektroniczne

Wagi elektroniczne to najpopularniejszy rodzaj wag łazienkowych. Nie zawsze posiadają funkcje analizy składu ciała, jednak pomiar, który wykonują, cechuje się wyjątkową precyzją.

Wartym uwagi modelem tego typu wag jest Style Sense Compact 200. Ma czytelny wyświetlacz LCD, antypoślizgowe nóżki i jest bardzo kompaktowa — sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Posiada funkcję automatycznego włączania i wyłączania, wskazuje wagę do 180 kg z dokładnością do 100g.

Wagi analogowe

Wagi analogowe posiadają tarczę z podziałką i wskazówkę, poruszającą się pod wpływem obciążenia. Są mniej precyzyjne, jednak ich zaletą jest odporność na wodę i prosty, bezawaryjny mechanizm działania. Nie wymagają wymiany baterii, co sprawia, że są tańsze w eksploatacji.

Warto zwrócić uwagę na wagę Loupe. Jej stylowy wygląd wpasuje się doskonale w wystrój każdej łazienki, ponadto jest stabilna, a pomiaru dokonuje z dokładnością do 1 kg.

Wśród wielu dostępnych na rynku modeli wag łazienkowych każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli szukasz miejsca, w którego ofercie znajdziesz bardzo różnorodne wagi, w szerokim przedziale cenowym — sprawdź stronę internetową sklepu Leifheit.