Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Sofa z pojemnikiem – wielofunkcyjny mebel, który uzupełni Twój salon

Dzisiaj coraz częściej szukamy mebli, które poza swoją główną funkcjonalnością oferować będą także inne korzyści. Świetnym przykładem tego typu mebla są sofy z pojemnikiem. Na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od klasycznych modeli, jednak jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach! Czy warto inwestować w tego typu rozwiązanie i czy jest coś, na co należy zwracać uwagę przed zakupem? Odpowiadamy!

Sofy rozkładana z pojemnikiem – postaw na komfort i porządek

Posiadacze małych mieszkań czy salonów o niewielkich rozmiarach borykają się z jednym wspólnym problemem – brakiem dostatecznego miejsca na większą ilość mebli, które stworzą nie tylko harmonijną i stylową przestrzeń, ale pozwolą również na przechowywanie dużej liczby przedmiotów. Ciężko w takich sytuacjach zmieścić dużą sofę, komodę i dodatkowe meble, bez stwarzania zagraconej przestrzeni. Tutaj z pomocą przychodzi sofa rozkładana z pojemnikiem, jak model Modo.

Wybierając tego typu rozwiązanie, zyskujemy kompaktową sofę, która zapewni komfortowy wypoczynek – w gronie znajomych, w trakcie wydarzenia rodzinnego czy po prostu podczas wieczornego seansu filmowego. W razie potrzeby można ją błyskawicznie rozłożyć, by stworzyć wygodną przestrzeń do spania, a z łatwo dostępnego i sprytnie ukrytego pojemnika wyciągnąć pościel. Sam pojemnik oczywiście może posłużyć do przechowywania innych rzeczy, które na co dzień mogą nie być potrzebne, a które chcemy mieć szybko pod ręką.

Sofę rozkładaną z pojemnikiem docenią jednak nie tylko posiadacze małych przestrzeni. Szerokie modele jak sofa Barcelona sprawdzą się w większych salonach, w towarzystwie innych mebli czy nawet drugiej sofy! Tak jak w przypadku klasycznych sof, te posiadające pojemnik dostępne są w szerokim wachlarzu kolorystycznym, od jasnych i ciemnych barw, po te bardziej kolorowe czy pastelowe. Pozwala to dopasować je do każdego stylu pomieszczenia, czy to nowoczesnego, czy skandynawskiego. Dzięki samemu pojemnikowi docenią go także miłośnicy stylu minimalistycznego, gdyż dodatkowa przestrzeń do przechowywania jest tam zawsze na wagę złota!

Sofy z pojemnikiem – zalety, których próżno szukać gdzie indziej

Wybierając mebel wypoczynkowy do salonu, jak i innego pomieszczenia, warto rozważyć kilka istotnych zalet sof z pojemnikiem, których nie znajdziemy w przypadku „zwykłych” modeli. Na szczególną uwagę zasługują:

  • Kompaktowe rozmiary. Sofa z pojemnikiem pod względem rozmiarów niemal niczym nie różni się od mebla pozbawionego tej funkcjonalności. Jest to kluczowe szczególnie w przypadku mniejszych salonów;
  • Uniwersalność. Sofa z pojemnikiem może z powodzeniem stanąć tak w salonie, jak i w pokoju młodzieżowym czy nawet w przedpokoju. Każde pomieszczenie zyska na dodatkowej przestrzeni do przechowywania!
  • Jakość wykonania. Meble tego typu wykonane są z trwałych i solidnych materiałów, niegroźne dla nich jest zużycie podczas codziennego użytkowania, jak i regularnego wykorzystywania pojemnika.

Sofy z pojemnikiem – gdzie kupić

Znając już zalety sof rozkładanych z pojemnikiem, pozostaje jedno pytanie – gdzie kupić sofę tego typu? Tak jak w przypadku niemal dowolnego dziś towaru, najbogatszą ofertę znajdziemy w sieci. Internetowy sklep Wajnert posiada bogatą ofertę sof z pojemnikiem, zarówno tych kompaktowych, które doskonale sprawdzą się w niewielkich salonach, jak i tych zdecydowanie większych, na których bez problemu zasiądzie więcej osób.