Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Edukacja

Pułtusk – szkoła wyższa dla humanistów

Panuje stereotyp, że uczelnie wyższe warte uwagi znajdują się tylko w wielkich miastach. Uważa się, że tylko tam można uzyskać wykształcenie, które pozwoli zdobyć dobrze płatną pracę i sama renoma uczelni zrobi wrażenie na przyszłym pracodawcy.

Dostępne kierunki na Akademii

Warto jednak przyjrzeć się mniejszym miejscowościom, które także oferują zróżnicowane kierunki, ciekawe specjalizacje i zajęcia z wykładowcami znanymi w kraju i na świecie. Takim mniejszym miastem jest Pułtusk. Szkoła Wyższa im. Aleksandra Gieysztora kształci na najwyższym poziomie już od kilkunastu lat i cały czas przyciąga uwagę przyszłych studentów.

Wymieniona wyżej uczelnia oferuje kierunki przyjazne osobom, które lepiej poruszają się w tematach humanistycznych. Na I stopniu dostać się można m.in. na pedagogikę, historię, bezpieczeństwo narodowe, administrację, a także finanse i rachunkowość. Na stopniu magisterskim studenci kontynuują naukę z zakresu historii, pedagogiki oraz politologii. Co więcej, osoby, które już zdobyły tytuł licencjata i magistra, mają możliwość zapisania się na studia podyplomowe oraz doktoranckie.

Czym wyróżnia się Wyższa Szkoła Humanistyczna w Pułtusku?

Uczelnia w swojej ofercie ma 6 kierunków i aż 14 specjalizacji. Przykładowo kierunek pedagogika ma aż 4 specjalizacje, które pozwolą na zdobycie wiedzy o edukacji i opiece małych dzieci, opiece osób starszych, profilaktyce społecznej i resocjalizacji oraz pedagogice opiekuńczo-wychowawczej. Pozostałe kierunki również mają kilka różnych opcji rozwoju w wybranej odnodze danej dziedziny.

Kolejną zaletą szkoły wyższej jest pomoc w znalezieniu praktyk w sprawdzonych miejscach, które umożliwiają wykorzystanie wiedzy w praktyce i naprawdę dobrze przygotowują do wykonywania swojego zawodu u przyszłych pracodawców, bądź we własnej firmie. Dodatkowo kadra zatrudniona w Akademii to adiunkci, doktorzy i profesorowie, którzy bardzo często pracują nie tylko jako wykładowcy, ale też czynnie wykonują swój zawód. Dzięki temu studenci mogą nauczyć się nie tylko najważniejszych zagadnień związanych z wybranym kierunkiem, ale również usłyszeć o ciekawych przypadkach, wydarzeniach czy najnowszych zmianach np. prawnych w danej branży. Warto zatem uczęszczać na wykłady i ćwiczenia, które są prowadzone z pasją, zaangażowaniem i oparte są na materiale i informacjach, które mają realne przełożenie na wykonywany zawód.

Jak zapisać się na uczelnię?

Proces rekrutacji jest bardzo prosty. Nie mieszkasz w Pułtusku? Szkoła Wyższa akceptuje rejestracje online. Wystarczy wybrać szkołę, kierunek, termin semestrów, tryb oraz język wykładowy. System pokaże dostępne opcje dostosowane do filtrów wyszukiwania. Jeśli propozycja nam odpowiada, to możemy zaaplikować! Po aplikacji trzeba poczekać na akceptację wniosku. W przypadku odpowiedzi pozytywnej należy dostarczyć dokumenty potwierdzające zdanie matury oraz poziom językowy (minimum B1) oraz zdjęcie. W sekretariacie po załatwieniu formalności wydana zostanie legitymacja studencka i plan zajęć. Kolejny krok? Nabywanie wiedzy i rozwój!