Artykuły i informacje na miarę 21 wieku


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/remar.pl/wp-content/themes/remar/inc/templates/post-header/post-header-image-details-incontent.php on line 8
Dom

Praktyczna aranżacja małej kuchni – na co zwrócić uwagę?

Niewielkie pomieszczenia kuchenne wymagają odpowiedniego podejścia do ich aranżacji. Z racji niedużej ilości dostępnej przestrzeni należy dobrze przemyśleć i szczegółowo zaplanować sposób ich urządzenia. Oto kilka wskazówek, które pozwolą, nawet niewielkie kuchenne wnętrze, zaaranżować w sposób praktyczny i stylowy, a przy tym optycznie je powiększyć.

Jasne meble kuchenne

W niewielkich kuchnia zaleca się stosowanie jasnych mebli. Szczególnie polecane są tu meble białe, które doskonale rozświetlają wnętrze i sprawiają, iż wydają się one być większe niż w rzeczywistości jest. Co więcej, białe meble są również uniwersalnym i neutralnym wyborem, przez co doskonale komponują się z różnego rodzaju stylami aranżacji i dodatkami w kuchni.

Sposób ustawienia mebli

Kolejną kwestią jest właściwy sposób ułożenia mebli w małej kuchni. Zaleca się tu przede wszystkim układ w linii prostej. Przy zastosowaniu takiego rozwiązania, szafki we wnętrzu nie tylko zajmują niewiele miejsca, ale również pomieszczenie wydaje się być bardziej otwarte i przestronne. Dlatego też, układ ten jest szczególnie często spotykany we wnętrzach wąskich i otwartych na salon lub jadalnie.

Kuchnia otwarta

Otwarcie kuchni na salon lub jadalnie to jeszcze jeden sposób na to, by powiększyć małe wnętrze. Jednak wybierając tę opcję, należy wybrać takie meble, które będą dobrze komponować się z wystrojem danego wnętrza. To jednak rozwiązanie, które ma zastosowanie głównie w domach, gdzie jest możliwość wykonania kuchni otwartej.

Zabudowa kuchenna na wymiar

W małych kuchniach liczy się każdy metr kwadratowy. Dlatego w tego typu wnętrzach nie zaleca się zakupu gotowej zabudowy, ale przygotowanie jej na wymiar konkretnego wnętrza. Producenci mebli kuchennych posiadają wiele funkcjonalnych rozwiązań, które doskonale sprawdzają się w praktycznym zagospodarowaniu niewielkiej przestrzeni. Dzięki przygotowaniu zabudowy na wymiar, wszystkie szafki i sprzęty AGD szczelnie wypełniają pomieszczenie, co pozwala zaoszczędzić sporo wolnego miejsca.

Właściwe oświetlenie kuchni

Skutecznym sposobem na sprawienie, by mała kuchnia wydawał się większa jest również zastosowanie właściwego oświetlania. Przede wszystkim warto postawić tutaj na dodatkowe oświetlenie półek oraz szafki, które zamiast tradycyjnego dna, posiadają specjalne panele z oświetleniem LED. To rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo efektowne, które nadaje kuchni oryginalnego designu.

Przeczytaj także:
Dom

Ozonowanie Mieszkania Gdańsk - Dlaczego Warto i Gdzie Szukać Profesjonalnych Usług?

Dom

Jak wybrać narożnik do salonu?

Dom

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *