Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Kuchnia w stylu retro

Bezustannie pojawiają się nowe i niejednokrotnie zaskakujące style aranżacji kuchennych – jednym z przykładów popularnego designu okazuje się styl retro. Jak wybrać meble kuchenne do designu retro?

Meble do kuchni retro – podstawowe kryteria wyboru

Styl retro cechuje się nawiązaniem do dawniejszych czasów, a meble kuchenne, jak również inne elementy wystroju stylizowane są na starsze, niż w rzeczywistości. Opływowość, jasne barwy oraz ogólne wrażenie przytulności to fundamentalne zasady kreowania kuchni retro.

Kolory mebli powinny koncentrować się wokół beżu, jasnych pasteli lub bieli. Doskonale sprawdzą się także naturalne, drewniane meble kuchenne. Idealnie wpasują się one w pożądany styl, stając się jego trafnym i estetycznym uzupełnieniem.

Kuchnia retro

Naturalność w retro kuchni

Kluczową kwestią, odnoszącą się do wystroju kuchni w stylu retro jest wrażenie naturalności. Zarówno meble kuchenne, jak i inne elementy znajdujące się w pomieszczeniu powinny więc nawiązywać do wspomnianej naturalności. Drewno wydaje się jednym z najtrafniejszych materiałów, w odniesieniu do stylu retro. Utrzymane w jasnych odcieniach, drewniane meble do kuchni sprawdzą się doskonale.

Warto zwrócić uwagę na uchwyty i inne elementy zdobnicze, obecne na meblach. Stylizowane na starsze, te drobne szczegóły przyczynią się do uzyskania oczekiwanego rezultatu w łatwy, szybki i skuteczny sposób.

Jasna, ciepła i przytulna – taka powinna być kuchnia retro

Omawiany styl charakteryzuje się wrażeniem ciepła, rodzinnej atmosfery, przytulności oraz harmonii. Podobny efekt można uzyskać dzięki odpowiedniemu doborowi elementów wystroju kuchennego. Meble do kuchni okazują się jednym z nich, podobnie jak oświetlenie.

Idealnie, jeśli kuchnia posiada duże okno, umożliwiające dostęp do promieni słonecznych. Jeśli nie, z pewnością należy wyposażyć ją w dobrej jakości światło. Wyłącznie jasna kuchnia spełnia bowiem wymagania, odnoszące się do designu retro.

Na zakończenie warto zaznaczyć, że wybierając meble kuchenne należy kierować się nie tylko aspektami wizualnymi – estetyka jest bowiem ważna, jednak równie istotna okazuje się funkcjonalność. Praktyczna rola mebli w kuchennej przestrzeni wydaje się niezaprzeczalna, również w kuchni stylizowanej na retro. Warto więc skonkretyzować swoje oczekiwania, odnoszące się do kuchennej funkcjonalności i dążyć do ich spełnienia w procesie projektowania wystroju kuchennego wnętrza. Dobrze zorganizowana kuchnia staje się podstawą satysfakcji.

Przeczytaj także:
Dom

Jak wybrać narożnik do salonu?

Dom

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne

Dom

Schody z kamienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *