Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Poduszka ortopedyczna – dla osób dbających o kręgosłup

Bóle w kręgosłupie są tym elementem, z którym boryka się obecnie wiele osób. Wynikają one z różnych przyczyn, aczkolwiek w głównej mierze można wymienić przyjmowanie niewłaściwej pozycji w trakcie snu, w trakcie pracy, stosowanie niewłaściwych poduszek, niewłaściwego materaca. Problem, który nie będzie leczony, który nie będzie niwelowany, będzie się pogłębiał.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sięgnięcie po specjalistyczne poduszki ortopedyczne do spania. Są to produkty wykonane  ze specjalistycznego materiału, posiadające odpowiedni kształt, dzięki czemu problem bólu kręgosłupa w okolicy szyjnej może być niwelowany lub też można mu zapobiegać. Jednakże należy pamiętać o tym, że owa poduszka ortopedyczna do spania nie jest produktem leczniczym. Jeśli stan kręgosłupa, jego skrzywienia są głębokie, należy skonsultować się z lekarzem, fizjoterapeutą i podjąć bardziej zaawansowane leczenie.

Materiał wykonania poduszki ortopedycznej do spania

Jak wspomniano, poduszki medyczne do spania są wykonane ze specjalistycznego materiału. Wyróżnia się w tym względzie dwie opcje. Jest to pianka poliuretanowa lub też pianka termoplastyczna. Poduszkę z pianki poliuretanowej poleca się osobom, które nie odczuwają bólu kręgosłupa, które stawiają na dobrą wentylację, a które jednocześnie też chcą ów produkt stosować tylko w celach profilaktycznych. Natomiast jeżeli mamy do czynienia z dyskomfortem spowodowanym bólem pleców, bólem kręgosłupa, to warto jest sięgnąć po poduszkę ortopedyczną do spania wykonaną z pianki termoplastycznej. Jest to materiał, który reaguje  na zmiany temperatury. Idealnie dopasowuje się do kształtu danej osoby. Dzięki zastosowaniu tej poduszki można mówić o idealnym podparciu kręgosłupa w jego odcinku szyjnym w trakcie snu.

Poduszka ortopedyczna

Dlaczego stosujemy poduszki ortopedyczne do spania?

Powstaje pytanie o to, dlaczego warto stosować poduszki ortopedyczne do spania? Powodem są oczywiście efekty, jakie się uzyskuje. W tym względzie należy wskazać na:

  • właściwe podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa
  • rozluźnienie mięśni i więzadeł
  • brak nacisku poszczególnych dysków na siebie
  • lepszy komfort snu

Dobór poduszki ortopedycznej do spania

Poduszki ortopedyczne do spania należy kupować mając na uwadze zarówno rozmiar jak i jej kształt. Zbyt duża lub zbyt mała poduszka spowoduje, że podparcie kręgosłupa nie będzie właściwe, a tym samym nie będzie ona spełniała swojej roli. Dobór poduszki ortopedycznej do spania powinien także uwzględniać budowę ciała danej osoby, twardość zastosowanego materaca jak również i pozycję, w której dana osoba śpi. Im bardziej ktoś jest zbudowany, tym wyższy profil powinna mieć poduszka. Z kolei im bardziej miękki jest materac, tym poduszka powinna być niższa. Jeśli odniesiemy się do preferowanej pozycji przyjmowanej w trakcie snu, to w tym względzie najtrudniej jest dobrać poduszkę dla osób śpiących na brzuchu. Dla kręgosłupa jest to bowiem najgorsza z przyjmowanych pozycji. Osoby śpiące na boku powinny wybierać poduszki posiadające dodatkowe profilowanie w kształcie wałka. Jeśli chodzi o osoby śpiące na plecach, to w ich przypadku najbardziej sprawdzą się poduszki o niższym profilu z dodatkowym wcięciem, które pozwoli na utrzymanie głowy we właściwej pozycji.

Gdzie kupować poduszki ortopedyczne do spania?

Poduszki ortopedyczne do spania to produkt specjalistyczny. Mimo tego, że nie kosztują mało, to jednakże warto się w nie wyposażyć. Właściwym miejscem ich zakupu są oczywiście specjalistyczne sklepy medyczne. Polecamy sklep Sissel. Produkty tam oferowane odznaczają się bowiem stosownym certyfikatem potwierdzającym ich wysoką jakość oraz gwarantującym właściwe działanie. W takich miejscach poza tym można liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie odpowiedniego doboru poduszki ortopedycznej do spania. Jest to jeden z kluczowych aspektów, dzięki któremu owa poduszka będzie spełniała swoją podstawową rolę. W tych sklepach medycznych można również zetknąć się z bardzo dużym wyborem w zakresie poduszek ortopedycznych, co także jest kluczowym czynnikiem.