Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Nowoczesne płyty elewacyjne dla trwałych i estetycznych fasad

Blog

Nowoczesne płyty elewacyjne dla trwałych i estetycznych fasad

Nie da się ukryć, że na ostateczny wygląd budynku z zewnątrz wpływa w głównej mierze wygląd jego elewacji. Sposób połączenia kolorów czy użyte materiały odgrywają w tym kluczową rolę. Jednak jak pogodzić funkcję estetyczną i ochronną, którą powinna ona spełniać? Odpowiedzią stają się wysokiej jakości płyty elewacyjne HPL stworzone zgodnie z najnowszymi trendami.  

Jak duże znaczenie ma jakość płyt elewacyjnych w projektowaniu fasady?

Mówi się, że wygląd elewacji budynku to jego wizytówka, która bezpośrednio wpływa na pierwsze wrażenie, jakie wywołuje w nas dany obiekt. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Nierzadko przechadzając się wśród nowoczesnych budynków, podziwiamy jego zachwycającą fasadę lub nietypową stylistykę. Często jednak zapominamy o tym, że aby elementy znajdujące się na elewacji były cały czas tak zachwycające, muszą być również wytrzymałe. Płyty elewacyjne, bez względu na to czy stosowane są na ogromne miejskie budowle, czy parterowe domy na przedmieściach, muszą być odporne na wszelkie niekorzystne czynniki zewnętrzne, np. wilgoć, promienie UV, a nawet uszkodzenia mechaniczne.   

Estetyka i trwałość płyt elewacyjnych HPL

Nowoczesne płyty fasadowe i elewacyjne pod względem rozwiązań dekoracyjnych umożliwiają dziś praktycznie nieograniczone sposoby kształtowania wyglądu zewnętrznych ścian budynków. Na szczególną uwagę zasługują m.in. płyty drewnopochodne Kronoart, których wygląd właściwie niczym nie odbiega od kosztownej i wymagającej impregnacji elewacji drewnianej. Podobne zalety posiadają również inne modele, które bardzo dobrze imitują np. metal czy kamień. Piękna estetyka fasady to jednak nie wszystko. Dlatego nowoczesne panele elewacyjne cechują się dużą odpornością na zmienne warunki pogodowe. Są również proste w montażu i czyszczeniu.

Zaprojektuj nowoczesną elewację z fasadami hi-definition Kronoart

Fasady hi-definition Kronoart to panele elewacyjne dostępne w kolekcjach Color, Elements i Fundamentals, wśród których znajduje się aż 75 dekorów zaprojektowanych według najnowszych trendów architektonicznych. Dzięki nim możliwe jest stworzenie nowoczesnej fasady o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych. Doceniane za realistyczny druk i intensywność kolorów stanowią dziś wybór architektów oraz inwestorów, którzy poszukują funkcjonalnych rozwiązań wpisujących się w ponadczasową stylistykę.