Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Najlepszy olej silnikowy dla diesla

W każdym samochodzie olej silnikowy odgrywa bardzo ważną rolę. Fachowcy są jednak zgodni, że w przypadku silników diesla działanie oleju jest szczególnie ważne. Wynika to ze specyficznej budowy, a także z charakterystyki działania silnika tego typu. Dlatego też, dobierając olej silnikowy do samochodu z silnikiem diesla, trzeba być szczególnie uważnym.

Wydajny olej silnikowy

Każdy silnik diesla charakteryzuje się bardziej skomplikowaną budową od silnika benzynowego. Jest w nich obecnych więcej strategicznych elementów, które pod wpływem tarcia mogą ulec przedwczesnemu zużyciu. Tym samym wydajne działanie oleju silnikowego jest tu szczególnie ważne. Należy również pamiętać, że moment obrotowy w silniku diesla zwiększa się szybciej, przez  co poszczególne elementy jednostki napędowej są mocniej eksploatowane. Jakby tego było mało, olej silnikowy przeznaczony do silników diesla jest również wykorzystywany przez turbosprężarkę.

Sklep Olejesilnikowe-sklep.pl

Nowoczesny olej do diesla

Silniki diesla są nie tylko wymagające, ale również stale udoskonalane, m.in. w celu zmniejszenia emisji spalin. Tym samym montowane w nowych pojazdach silniki diesla są bardzo nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie sprzętem. Dlatego też oleje mineralne zwykle nie znajdują zastosowania w pracy z tego typu silnikami. Zwyczajnie nie są dostosowane do ich wymagań, gdyż powstawały w czasie, kiedy silniki były o wiele mniej zaawansowane technologicznie. Dzisiaj oleje te nie są już udoskonalane, gdyż powoli wychodzą z użytku. Podobnie jest z olejami półsyntetycznymi, które ze względu na zawartość pewnych substancji uszlachetniających mogą być stosowane w niektórych silnikach diesla. Niestety przez brak udoskonaleń nie są w stanie spełnić wymagań najnowszych silników diesla, niemniej jednak w tych starszych sprawdzą się doskonale.

Niewątpliwie najlepszą opcją w przypadku każdego silnika wysokoprężnego jest wybór oleju syntetycznego. Dodatki zawarte w nowoczesnych olejach syntetycznych zapewniają sprawną pracę turbosprężarki. Oleje te są bardzo wydajne, przez co gwarantują odpowiednią redukcję tarcia wszelkich elementów skomplikowanej konstrukcji silnika.

Olej dedykowany silnikom diesla

Warunkiem sprawnej pracy silnika diesla jest wykorzystanie oleju dedykowanego tego typu jednostkom napędowym. Oleje te oznacza się literą „C”. Warto również mieć na uwadze, że poszczególne oleje są dedykowane konkretnym modelom samochodów. Należy o tym pamiętać, dokonując wyboru konkretnego oleju. Szeroki wybór olejów do diesli i nie tylko oferuje sklep internetowy Olejesilnikowe-sklep.pl. Niewątpliwie każdy powinien znaleźć tam produkt, który będzie odpowiadał wymaganiom jednostki napędowej w jego samochodzie.