Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Mediaporty – charakterystyka, montaż, zastosowanie

Rozwój technologii i nowe możliwości sprawiają, że w  naszym otoczeniu znajduje się coraz więcej urządzeń multimedialnych. Choć wiele z nich stanowi źródło rozrywki, służą one także jako narzędzie pracy.

Korzystając z urządzeń multimedialnych, musimy zapewnić im odpowiednie funkcjonowanie. Kiedyś wiązało się to z dużą ilością kabli i przedłużaczy, które co prawda spełniały swoją podstawową funkcję, jednak nie były do końca praktyczne. Nadmiar kabli po pierwsze nie był zbyt estetyczny, a dodatkowo mógł stanowić poważne zagrożenie dla pracowników. Na szczęście, wraz z rozwijającą się technologią pojawiła się ciekawa, i co najważniejsze praktyczna alternatywa, jaką są mediaporty.

Czym są mediaporty?

Mediaporty to zespół zintegrowanych przyłączy, których celem jest stworzenie możliwości szybkiego podłączenia wielu urządzeń multimedialnych w tym samym czasie. Korzystanie z nich staje się znacznie łatwiejsze i jest nieocenionym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy dość kabli na naszym stanowisku roboczym. To także znaczna oszczędność miejsca pozwalająca na bezpieczną i niezakłóconą pracę.

mediaporty24.pl/media-porty/

Montaż w pomieszczeniach biurowych

Funkcjonowanie mediaportów jest możliwe przede wszystkim dzięki gniazdu, które znajduje się bezpośrednio w podłodze, czyli z tzw. floorboxu. Mediaporty biurowe podłączone są za pośrednictwem stelażu w meblach albo elastycznego kanału kablowego, do którego wprowadza się wiązkę przewodów. Gniazdka w blacie eliminują konieczność stosowania przedłużaczy kablowych, a wszystko wygląda nowocześnie i estetycznie.

Praktyczne zastosowanie

Listwy zasilające powstały jako odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez firmy organizujące szkolenia i prezentacje. Z czasem jednak grono ich zwolenników znacznie się powiększyło. Stosują je również uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa produkcyjne oraz firmy prowadzące działalność usługową. W przypadku zapotrzebowania mogą korzystać z nich także osoby fizyczne. Gniazdo blatowe ma różną wielkość i zróżnicowane możliwości, co sprawia, że w wielu przypadkach stanowi to niezwykle praktyczne, idealne rozwiązanie.