Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Na czym polega praca hostessy

Wiele osób zastanawia się kim są hostessy oraz na czym polega ich praca. Większość z nas myśli, że są to młode dziewczyny, które stojąc przy niewielkim stoisku w supermarketach, zachęcają do wypróbowania danego produktu. Ale to nie jedyne zadanie jakie mogą wykonywać. Więc co jeszcze należy do ich obowiązków? Jakie wymagania należy spełniać, by zostać hostessą?

Wymagania, które należy spełniać

Jeżeli pragniesz zostać hostessą musisz spełniać kilka wymagań jakie stawiają agencje. Przede wszystkim liczy się dla nich, aby potencjalna hostessa była komunikatywna, lubiła pracę z różnymi ludźmi oraz łatwo nawiązywała kontakty z obcymi. Dana osoba powinna być inteligencja, gdyż na wszystkie eventy należy przyswoić trochę wiedzy, by móc rzetelnie odpowiadać na zadane im pytania. Do tego powinna być zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pełna zapału do działania oraz pozytywnie nastawiona do pracy, ludzi oraz świata.

Hostessy warszawa

Praca hostessy – obowiązki

Praca hostessy jest nawet sporym wyzwaniem dla młodych dziewczyn. Praca ta jest różnorodna, a zadania zależą od danej akcji promocyjnej. Na ogół wśród obowiązków hostessy można wyróżnić:

  • prezentowanie produktów
  • przekazywanie informacji o produkcie oraz jego marce
  • zachwycanie potencjalnego klienta, wzbudzić jego zainteresowanie
  • przywitanie gości
  • namawianie do uczestnictwa w promocji
  • rozdawanie gadżetów i ulotek
  • miłą i owocną rozmowę z klientami
  • udzielanie fachowych odpowiedzi na zadane pytania przez klientów

Wyzwania – mniejsze i większe

Młode, początkujące hostessy obsługują przede wszystkim akcje promocyjne danych artykułów. Wówczas muszą one zachęcić potencjalnych klientów do zapoznania się z produktem oraz przetestowaniem go. Hostessy również obsługują eventy oraz imprezy branżowe gdzie witają gości, udzielają wszelkich informacji oraz oprowadzają po obiekcie. Oprócz tego na targach wręczają biznesmenom gadżety reklamowe, omawiają prezentowane produkty i zachęcając do odwiedzenia konkretnego stoiska.

Co zrobić, by zostać hostessą

Jeżeli chcesz spróbować zostać hostessą musisz się zgłosić do specjalnej agencji. Bardzo polecaną jest, np. agencja hostess w Warszawie. To oni przygotowują każdą chętną osobę do wykonywania poszczególnych zadań oraz przekazują swoim pracownicom wszelkie informacje dotyczące danej akcji, czyli informacji odnośnie obowiązków, stroju, produktu i jego marki.