Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Myjka do okien – niezbędnik wiosennych porządków

Wiosenne porządki niektórych przeprawiają o ból głowy. Szczególnie kłopotliwe jest mycie okien – smugi, zacieki, pozostałości brudu… bywa to niezwykle irytujące. Na szczęście są nowoczesne rozwiązania, dzięki którym okna można myć szybko, skutecznie i praktycznie bez wysiłku. Umożliwiają to efektywne myjki do okien. Jak dobrać najlepsze urządzenie do swoich potrzeb?

Myjka do okien – w czym tkwi jej fenomen?

Sprzątanie może być całkiem przyjemne, jeśli zadbamy o odpowiedni sprzęt ułatwiający wykonywanie żmudnych czynności. Po co marnować czas na czasochłonne i często nieefektowne mycie okien, jeśli można sobie pomóc, sięgając po myjkę, która pomoże nam wyeliminować nieestetyczne smugi?

Nazywana często odkurzaczem do szyb, w pewien sposób rzeczywiście go przypomina, choć jest zakończona ściągaczką do wody. Myjka ma wmontowany specjalny pojemnik na zbieraną wodę z detergentem. Działa bezprzewodowo – największą wydajność mają urządzenia wyposażone w baterie litowe. Dzięki nim wyeliminowany zostaje problem plączących się kabli, które krępują ruchy i utrudniają dotarcie do mniej dostępnych miejsc.

Myjki do okien mają ergonomiczną konstrukcję, są lekkie, poręczne i proste w użyciu. Ich ładowanie też nie jest trudne. Ponadto mogą być wykorzystywane nie tylko do okien – sprawdzą się w czyszczeniu szklanych stołów, luster, przeszkleń, a nawet kamiennych powierzchni – w tym granitowych. Wystarczy pokryć nawierzchnię wodą ze środkiem czyszczącym i przejechać po niej urządzeniem. Woda jest sprawnie wciągana do wnętrza myjki.

Sprzęt tego typu świetnie się sprawdza w pracach pionowych i poziomych, można nim czyścić w dowolnym kierunku. Połączenie myjki z lancą przedłużającą umożliwia dotarcie nawet do wysoko położonych okien.

Jak wybrać dobrą myjkę do okien?

Sprawna myjka musi być lekka, poręczna, bezprzewodowa i mieć solidną baterię. Dobrym rozwiązaniem jest wersja litowa. Ponadto nie powinna ona pracować krócej niż 20 minut, zwróć więc uwagę na jakość akumulatora.

Jakie są ceny myjek do okien? Jak mówi specjalista z firmy ROLMASZ: „Dobrej jakości myjkę można kupić za mniej niż 200 złotych. Warto także zaglądać do sklepów internetowych, takich jak nasz, w poszukiwaniu niższych cen, np. z okazji sezonowych wyprzedaży”.

Istotną rolę przy wyborze myjki odgrywa także jej wyposażenie. Najlepszym wykończeniem jest ściereczka z mikrofibry, która skutecznie zbiera zabrudzenia, dodatkowym atutem jest też wygodny uchwyt do paska.