Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Mozaika w kuchni – czy warto?

Urządzając kuchnię, przykładamy się nie tylko do zakupu sprzętu AGD. Liczą się także kolorystyka ścian oraz dodatki. Współcześnie można zauważyć, że przybywa fanów nietuzinkowych rozwiązań takich jak mozaika. Kuchnia to dla wielu ludzi serce domu, jego najważniejsze pomieszczenie. Nierzadko zostaje urządzona w tradycyjny sposób, z naciskiem na przytulność, nawet gdy reszta pomieszczeń zaskakuje nowoczesnym wystrojem. Coraz częściej można zobaczyć w niej mozaikę, czyli płytki ułożone pozornie w chaotyczny sposób.

Mozaika w kuchni – tak czy nie?      

Część osób wychodzi z założenia, że jedne pomieszczenia powinny co jakiś czas zmieniać aranżacje, z kolei inne – nie. Zwolennicy takiego podejścia uważają, że do drugiej grupy należy kuchnia. O ile salon czy sypialnię można odświeżać poprzez umiejętnie dobrane akcesoria, wymianę mebli czy przemalowanie ścian na nowy kolor, o tyle kuchnia zwykle nie daje tyle możliwości. Z tego powodu wielu ludzi urządza ją klasycznie. Wybiera ponadczasowe rozwiązania, które się nie znudzą. Nie brak jednak miłośników wystroju z charakterem, chcących mieszkać w wyjątkowym domu. Nie obawiają się odważnych trendów w architekturze wnętrz. Ta grupa sięga po najmodniejsze dodatki oraz stawia na śmiałe połączenia. Preferuje nieszablonowe propozycje projektantów takie jak hiszpańskie płytki kuchenne.

Jeśli chodzi o styl hiszpański, cechuje go mnóstwo zalet. Przede wszystkim ożywia pomieszczenia, dodaje im charakteru oraz przytulności. Cieszy oczy kolorami. Nawet gdy ktoś zdecyduje się na motywy w odcieniach pasteli, bieli lub czerni – i tak uzyska oryginalny efekt. Kuchnia z mozaiką nigdy nie będzie nudna.

Płytki kuchenne w hiszpańskim stylu

Amatorzy przytulnych wnętrz urządzonych w hiszpańskim stylu często kupują kolorowe płytki. Takie modele pięknie prezentują się na ścianie, a także na podłodze. Zamontowane w kuchni, wnoszą do niej element świeżości. Nawet jeśli posiadamy minimalistyczne wyposażenie, mozaika kuchenna przełamuje stonowany charakter aranżacji.

Wybierając kuchenne płytki, powinniśmy kierować się nie tylko ich wyglądem. Kuchnia to miejsce, w którym będą narażone na szkodliwe czynniki, w tym gorącą parę, pryskanie oleju etc. Muszą mieć odpowiednie parametry, aby na długo zachowały estetyczny wygląd. Powinny być wytrzymałe, odporne na uszkodzenia oraz wysokie temperatury. Nie bez znaczenia pozostaje także łatwość usuwania z nich zanieczyszczeń.

Gdzie zamawiać płytki do kuchni?

Osoby chcące ułożyć w kuchni mozaikę z hiszpańskich płytek mają dziś naprawdę duży wybór sklepów oraz producentów. Przy przeglądaniu ofert powinny zwrócić uwagę na renomę danego punktu, opinie klientów oraz bogactwo asortymentu. Im dłużej dana marka funkcjonuje na rynku, tym większa pewność, że zapewnia klientom dostęp do najwyższej jakości produktów. Jedna z takich firm to Dekordia. Sklep gwarantuje wysoką klasę płytek kuchennych, co za tym idzie, pełne zadowolenie ze złożonego w nim zamówienia.

Odpowiadając na główne pytanie, można jednoznacznie stwierdzić, że tak, warto mieć w kuchni mozaikę. Jeśli zostanie kupiona w sprawdzonym sklepie, będzie to inwestycja na lata.