Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Medycyna estetyczna po 50-tce – poznaj TOP 5 odmładzających zabiegów na twarz!

Współczesna medycyna estetyczna to odpowiedź na potrzeby osób, które zauważają u siebie pewne niedoskonałości i chcą je skorygować. Tym bardziej że nie pyta ona o wiek, a oferowane przez nią zabiegi dotyczą zarówno młodszych, jak i nieco starszych osób, chcących zadbać o zdrowy i naturalny wygląd. Na które zabiegi na twarz warto się zdecydować po 50-tym roku życia? Sprawdź nasz ranking i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Dlaczego nasza skóra się starzeje?

Skóra, niezależnie od wieku, wymaga specjalnej pielęgnacji. Z biegiem czasu jednak na jej wygląd zaczynają wpływać również zmiany hormonalne, zachodzące w dojrzałym organizmie. Wbrew pozorom, za stan skóry nie odpowiadają jednak wyłącznie geny, ale również styl życia, dieta, odpoczynek i stres. Bardzo duży wpływ na jej wygląd mają także stosowane używki.

Po 50-tym roku życia następuje znaczący spadek produkcji kolagenu, co z kolei przekłada się na obniżenie jędrności skóry i stopniowe pogarszanie jej kolorytu. W świetle tych słów nie dziwi więc rosnąca popularność medycyny estetycznej, której potencjał warto wykorzystać, chcąc cieszyć się dłużej zdrowym, naturalnym wyglądem. Najczęściej wybierane zabiegi ułożyliśmy w przejrzystą listę, by nieco pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

1. Korekta powiek górnych

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje korekta powiek górnych. Nic dziwnego, bowiem to najczęściej wybierany zabieg przez osoby po 50-tym roku życia. Co ciekawe, decydują się na niego nie tylko kobiety, ale również i mężczyźni, którym zależy na poprawie walorów estetycznych twarzy i przywróceniu jej zdrowego wyglądu.

Przejdź na stronę: “Korekta powiek górnych“, by przeczytać o najważniejszych korzyściach takiej ingerencji chirurgicznej. To przede wszystkim poprawa estetyki, ale również jakości codziennego funkcjonowania. Jak się bowiem okazuje, opadająca powieka może zawężać pole widzenia. To z kolei znacznie utrudnia czytanie i kierowanie pojazdami mechanicznymi, powodując jednocześnie nasilenie bólów, spowodowanych zwyrodnieniami odcinka szyjnego kręgosłupa, związanym z przyjmowaniem nieprawidłowej pozycji.

Plastyka powiek — czy warto zrobić ją po 50?

2. Usuwanie zmarszczek

Medycyna estetyczna kryje w sobie olbrzymi potencjał, który warto wykorzystać w trosce o swój wygląd zewnętrzny, ale również samopoczucie i pewność siebie, ułatwiającą pełnienie ról społecznych i budowanie relacji międzyludzkich. Po przejściu na stronę derm-estetyka.pl zobaczysz cały wachlarz jej możliwości. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się usuwanie zmarszczek, które mogą znacząco zdeterminować wygląd naszej twarzy.

Najczęściej wykorzystywaną metodą jest tutaj toksyna botulinowa, znana powszechniej jako botoks. Hamuje ona proces przewodzenia impulsów nerwowych do mięśni twarzy, co z kolei zapobiega ich skurczom i wygładza istniejące już zmarszczki. Warto podkreślić jednocześnie, że efekty zabiegu utrzymują się przez ok. 5 miesięcy. Po tym czasie należy go powtórzyć, by móc nadal cieszyć się zdrowym, naturalnym wyglądem.

3. Mezoterapia igłowa

Pod tą nazwą kryje się zabieg, sprowadzający się do płytkiej aplikacji w przestrzeń śródskórną substancji nawilżających i odżywczych. Jest to możliwe dzięki bardzo cieniutkim igłom, które nie naruszają struktur i tkanek. W trakcie ingerencji najczęściej wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane z krwi pacjenta lub koktajle odżywcze, zawierające w swoim składzie witaminy, aminokwasy i kwas hialuronowy. Wśród najważniejszych efektów mezoterapii wymienia się m.in.:

  • stymulację włókien kolagenowych,
  • widoczne odżywienie i nawilżenie skóry,
  • poprawę elastyczności skóry,
  • opóźnienie procesu starzenia.

Efekty mezoterapii mogą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy, a na taki zabieg decydują się głównie osoby, chcące poprawić wygląd skóry, odmłodzić ją i zahamować postępujące oznaki starzenia.

Zabiegi na twarz dla cery dojrzałej

4. Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa nazywana jest często bezoperacyjnym liftingiem. Nic w tym dziwnego, bo pozwala ona na poprawę jędrności i napięcia skóry, bez konieczności głębokiej ingerencji w jej strukturę. Zabieg, na który coraz częściej decydują się osoby po 50-tym roku życia, łączy w sobie różne metody, do których należy np. radiofrekwencja, czy, wspomniana już wcześniej, mezoterapia mikroigłowa.

W jego trakcie wykorzystywana jest energia fali radiowej, dzięki której głęboko w skórze powstają mikrouszkodzenia termiczne. Ich efektem jest pobudzenie tkanek do intensywnego wytwarzania elastyny i kolagenu. To z kolei poprawia się jędrność skóry i przywraca jej utracony z biegiem czasu blask. Z takiej możliwości warto skorzystać, gdy:

  • na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki i bruzdy, będące efektem upływu lat,
  • skóra twarzy, szyi i dekoltu traci swoją jędrność,
  • skóra staje się wiotka, a jej napięcie maleje,
  • walory estetyczne twarzy obniżają rozszerzone pory.

5. Peelingi chemiczne

Większość osób po 50-tym roku życia z pewnością stosuje peelingi, by w zaciszu własnego domu poprawić wygląd swojej skóry. Jednak to właśnie specjalistyczne zabiegi z odpowiednio dobranym kwasem, przynoszą pożądane efekty i pozwalają cieszyć się na nowo zdrową, odżywioną i jędrną skórą.

Pacjenci, którzy regularnie poddają się takim zabiegom, mogą liczyć na wyraźnie odmłodzoną twarz z wyrównanym kolorytem i odpowiednim poziomem nawilżenia. Co ważne, jest to metoda szybka i niedroga, a przy tym wysoce skuteczna, dzięki czemu zyskała sobie ona całe grono zwolenników. Warto podkreślić jednak dużą rolę specjalistów, którzy nie tylko przeprowadzą zabieg, ale również pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie, dopasowane do stanu skóry, jej problemów i potrzeb, zgłaszanych przez pacjenta w trakcie konsultacji.