Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Licówki – sposób na piękny uśmiech

Piękny uśmiech to obecnie jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o kreowanie swojego wizerunku. Osoby, które dbają o swój wygląd bardzo często czują też potrzebę zadbania o swój uśmiech. Co zrobić, by mieć piękny uśmiech bez konieczności uciążliwego i bolesnego noszenia aparatu ortodontycznego?

Licówki Rzeszów – czyli piękny uśmiech bez noszenia aparatu

Jeśli posiadasz trwałe przebarwienia na przednich zębach (jedynkach lub dwójkach) albo Twoje zęby nie są zbyt równe, możesz zdecydować się na licówki. To również skuteczna metoda na szparę między zębami.

Licówki Rzeszów

Czym są licówki?

Licówką nazywamy bardzo cienkie (najczęściej od 0,1 do 0,6 mm) uzupełnienia zębów za pomocą masy porcelanowej. Jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dla tych osób, których uśmiech wymaga stosunkowo niewielkiej korekty. Założenie licówki na ząb pozwala na wypełnienie ubytku oraz na zmianę kształtu i wielkości zęba. Dzięki takiemu zabiegowi można zyskać zupełnie nowy uśmiech.

Jak przebiega założenie licówki Rzeszów?

Założenie licówki na ząb nie jest trudnym ani bolesnym dla pacjenta zabiegiem. Składa się on z kilku etapów. Na początku stomatolog szlifuje zęby pacjenta, nadając im tym samym odpowiedni kształt. Później przystępuje do pobrania wycisku, który następnie służy do wykonania modelu gipsowego. Stomatolog pracuje później na modelu gipsowym, przygotowując odpowiednią licówkę. Na czas przygotowania właściwej licówki przez lekarza, pacjent korzysta z licówki tymczasowej. Wykonanie właściwej licówki zajmuje najczęściej około 2 tygodni.

Licówki Rzeszów – jakie mają zalety?

Najważniejszą zaletą stosowania licówek jest ich bezbolesna aplikacja oraz bardzo wiarygodne wykonanie. Nawet z niewielkiej odległości trudno odróżnić je od właściwego zęba.

Licówki są bardzo delikatne i jednocześnie wytrzymałe. Raz założona licówka wystarczy na długie lata. Założenie licówki nie jest także zbyt inwazyjnym zabiegiem. W porównaniu do leczenia aparatem ortodontycznym, założenie licówki jest tańsze i przede wszystkim trwa znacznie krócej.