Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Jak wybrać najlepszy smartfon? Pamiętaj o ubezpieczeniu telefonu!

Smartfon to rzecz, która z założenia ma służyć nam przez długi czas. Wybierając taki, z którego rzeczywiście będziemy długo zadowoleni, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Na rynku jest dostępnych wiele marek i modeli, dlatego przed dokonaniem wyboru warto zgłębić temat. Przy zakupie należy pamiętać o ubezpieczeniu telefonu, które może pomóc nam w kryzysowych sytuacjach. Co jeszcze brać pod uwagę? W niniejszym artykule przybliżamy temat.

Pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć

Aby telefon całkowicie spełniał nasze oczekiwania, musimy przede wszystkim zastanowić się, do czego konkretnie będziemy go używać. Niektórzy potrzebują smartfona jedynie do połączeń i wiadomości, inni planują na nim grać w gry i korzystać z różnych aplikacji multimedialnych. Trzeba więc dobrać taki sprzęt, który zapewni nam płynną pracę w oczekiwanym obszarze.

Ważnym aspektem jest również budżet, jaki planujemy przeznaczyć na zakup. Na rynku jest dostępnych wiele różnych smartfonów w rozmaitych cenach. Możemy również zastanowić się nad tym, jakie parametry nas interesują.

Wybierz parametry i funkcje

Jednym z parametrów, na które większość z nas zwraca uwagę, jest wielkość ekranu. Jeżeli chcemy oglądać na smartfonie filmy lub grać w gry, ekran powinien być jak największy – będzie nam wówczas po prostu wygodniej. Z drugiej strony, do pisania SMS-ów i używania komunikatorów wygodniejszy będzie raczej niewielki, poręczny telefon. Warto mieć na uwadze, że ekran to jedynie część składowa rozmiaru telefonu – poza nim jest też obudowa, która również zajmuje miejsce.

Interesować powinien nas także procesor. Wpływa on bezpośrednio na szybkość i płynność działania naszego telefonu. Im więcej rdzeni, tym lepiej będzie działał smartfon, dlatego jeśli planujemy mocno eksploatować go różnymi aplikacjami, warto wybrać aparat o odpowiedniej liczbie rdzeni. Jeżeli będziemy przeciążać słabego smartfona zbyt wymagającymi aplikacjami, może on doznać uszkodzenia, którego nie obejmie ubezpieczenie telefonu.

Jedną z najpopularniejszych funkcji, na które zwraca uwagę większość z nas, jest też aparat. Każdy marzy bowiem o idealnych zdjęciach i filmach z wakacji, a sam aparat jest funkcją, której używamy praktycznie codziennie. Zwracajmy tutaj uwagę nie tylko na ilość pikseli, ale też na matrycę.

Czy warto wykupić ubezpieczenie telefonu?

Nawet, jeśli dbamy o nasz telefon, nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć różnych losowych wypadków. Nie ulega więc wątpliwości, że warto zapewnić sobie ubezpieczenie telefonu. Najlepiej rozeznać się w ofertach dostępnych na rynku, co pozwoli nam na idealny dobór ubezpieczenia.

Dzisiejsze smartfony nie należą bowiem do najtańszych, w związku z czym zależy nam na tym, by odpowiednio o nie zadbać i mieć pewność, że będą służyły nam one jak najdłużej. Pamiętajmy jednocześnie, że istnieją inne opcje zabezpieczenia sprzętu, takie jak usługa ochrony, które mogą się okazać co najmniej równie atrakcyjne, jak standardowe ubezpieczenie. Jeżeli z kolei zależy nam na codziennym dbaniu o smartfona, warto zaopatrzyć się w solidne etui oraz ochronę ekranu – folię lub szkło hartowane.