Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Jak wybrać dobrej jakości płytki?

Powierzchnia ceramiczna to idealny wybór do domu, ponieważ jest odporna na zarysowania, piękna i dość trwała. Oto niektóre z rzeczy, które możesz sprawdzić, aby określić jakość płytek ceramicznych i tym samym wybrać jak najlepiej, zapewniając sobie trwałość kupowanego produktu.

Jak rozpoznać, że masz do czynienia z płytkami wysokiej jakości?

Wszystkie płytki ceramiczne należące do tej samej serii muszą mieć ten sam kolor i teksturę, chyba że producent zaznaczył inaczej. Wzory i projekty mogą się różnić, jeśli tak zostało przez markę określone – w innym wypadku można uznać, że z produktem jest coś nie tak i sklep z płytkami powinien to wyjaśnić.

Rozmiar każdej płytki musi być idealnie kwadratowy lub prostokątny (w zależności od tego, jakie płytki Tubądzin bądź innej marki Cię interesują), oraz upewnij się też do cech takich jak:

  • proste krawędzie,
  • jednakowa grubość.

Górne wykończenie i przeszklenie muszą być gładkie i wolne od pęknięć, dziur i rys. Możesz również spróbować delikatnie zarysować powierzchnię płytki ceramicznej, aby upewnić się, że jest dobrej jakości i odporna na zarysowania, tak jak to obiecał jej producent. Uważaj na wyszczerbione krawędzie i nierówne powierzchnie.

Jak wybrać dobrej jakości płytki

Jak sprawdzić, czy wybrana ceramika jest bez zarzutu?

Najlepszym sposobem sprawdzenia jakości płytek ceramicznych jest położenie ich na równej powierzchni. Jeśli płytki mają jakąś krzywiznę lub są wypaczone, nie będą leżeć płasko. Możesz też zmierzyć przekątne płytek ceramicznych – powinny mieć dokładnie taką samą długość. Płytki ceramiczne mają zwykle grubość ok. 5 mm. Jeśli są cieńsze, mogą łatwo pękać – co ostatecznie jest zależne od ich zastosowania.

Innym sposobem sprawdzenia jakości jest zanurzenie płytek ceramicznych w wodzie na jeden dzień. Ich wchłanianie wody nie powinno przekraczać 10% ich suchej masy. Ceramika Color świetnie wypada w takich testach. Możesz też użyć zwykłego środka czyszczącego używanego w domach, aby sprawdzić jakość glazury na płytkach. Najlepszym jednak sposobem na pewność jakości płytek jest kupowanie ich u sprawdzonego producenta, jak https://www.twojelazienki.pl/. Takie podejście cechuje najbardziej rozważnych wykonawców i właścicieli domów.