Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Jak usunąć kurz po remoncie?

Każdy, kto przeprowadzał remont w swoim mieszkaniu, w domu czy też w każdym innym miejscu, doskonale wie, że po pracach remontowych należy zająć się myciem i czyszczeniem poszczególnych pomieszczeń.

Większe odpady budowlane, skrawki tapet, płytek itp. można włożyć do worków na śmieci lub większych kontenerów, ale jak skutecznie usunąć kurz i pył budowlany po remoncie? Najważniejszą rzeczą jest przestrzeganie prawidłowej kolejności czyszczenia. Wtedy wszystko pójdzie bez problemu, bez konieczności rozpoczynania wszystkiego od nowa. Kolejność jest następująca:

  1. Usuwanie odpadów budowlanych.
  2. Czyszczenie podłogi, tapet, ścian, sufitu z kurzu. Najlepiej poprzez użycie odkurzacza przemysłowego i odpowiednich detergentów. Firma sprzątająca posiada takie środki, dlatego warto rozważyć zatrudnienie jej do mycia i czyszczenia pomieszczeń po remoncie.
  3. Czyszczenie okien.
  4. Czyszczenie mebli.
  5. Sprzątanie i usuwanie odpadów budowlanych z posesji.

Jeśli uwzględni się taką kolejność, można być pewnym, że czyszczenie okaże się szybkie i skuteczne. Czyszczenie pójdzie jeszcze sprawniej, jeśli wcześniej zamówi się transport do wywozu odpadów, śmieci z remontu. Należy przy tym pamiętać, aby zadbać o to, by wszystkie śmieci zostały posortowane i złożone w konkretnym miejscu do załadunku. Odpady niebezpieczne należy składować oddzielnie, w innym miejscu.

Współpraca z firmą sprzątającą

Podłoga po remoncie jest najtrudniejsza do wyczyszczenia. Kurz i pył cementowy jest naprawdę uciążliwy i czasami trzeba zmyć podłogę kilka razy, by efekt był widoczny. Dobrym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie do tego firmy sprzątającej. Tego typu firmy dysponują odpowiednim sprzętem i preparatami do czyszczenia. Pracownicy są przeszkoleni, dlatego praca z pewnością pójdzie szybko i sprawnie. Firma sprzątająca jest gwarantem wykonania czyszczenia kurzu po remoncie na najwyższym poziomie. Praca pójdzie szybko, a czas gra przy remontach kluczową rolę. Czasami terminy gonią i trzeba szybko oddać klientowi mieszkanie po remoncie w dobrym stanie. Wówczas praca firmy sprzątającej jest naprawdę na wagę złota. Liczy się każda para rąk, a dodając do tego jeszcze najlepszy sprzęt i środki czyszczące, praca będzie nie tylko szybka, ale i wydajna.

Przeczytaj także:
Dom

Jak wybrać narożnik do salonu?

Dom

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne

Dom

Schody z kamienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *