Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Co na nietrzymanie moczu?

Jesteś kobietą i zmagasz się z nietrzymaniem moczu? Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz podnieść komfort swojego życia? Dowiedz się, co robić, by zapobiec niekontrolowanemu popuszczaniu.

Wstydliwy problem wielu kobiet…

Nietrzymanie moczu (NTM) to dolegliwość, z którą zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w każdym wieku. Błędne myślenie, że jest to jedynie domena starszych osób, prowadzi do bagatelizowania problemu i nie podejmowania leczenia w odpowiednim czasie. Prawdą jest natomiast, że na tego typu dolegliwość bardziej narażone są kobiety niż mężczyźni. Co piąta przedstawicielka płci pięknej po 20. roku życia przyznaje, że zmaga się ze wstydliwym problemem. 

Niekontrolowany wyciek moczu to w dalszym ciągu temat tabu. Młode kobiety wstydzą się poinformować o nim nawet swojego lekarza. Uciekają się one do wielu niekonwencjonalnych, a często i szkodliwych dla zdrowia, metod, których celem jest ograniczenie ryzyka związanego z popuszczeniem moczu w najmniej odpowiednich momentach. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest jednak zgłoszenie się do lekarza i podjęcie odpowiedniego leczenia. 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – najczęstszy rodzaj NTM

NTM podzielić można na kilka rodzajów. Jednym z nich, a zarazem najczęściej spotykanym wśród młodych osób, jest tzw. wysiłkowe nietrzymanie moczu. Polega ono na mimowolnym wyciekaniu spowodowanym wysiłkiem fizycznym. Może pojawić się nie tylko podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych, ale i przy kaszlu, kichaniu czy też śmianiu się. 

Przyczyny nietrzymania moczu 

Za przyczynę nietrzymania moczu uważa się znaczne osłabienie bądź uszkodzenie mięśni dna miednicy oraz mięśni okalających cewkę moczową. Może być to wynikiem nieodpowiedniego stylu życia, nadwagi, a także przebytych w obrębie układu rodnego i moczowego chorób i operacji. Problem popuszczania moczu bardzo często pojawia się w trakcie ciąży, na skutek silnego i długotrwałego nacisku na mięśnie, a także po porodzie. 

Nietrzymanie moczu – jak mu zapobiegać? 

Pierwszym krokiem w drodze do poprawy komfortu i odzyskania zdrowia jest zmiana stylu życia. Warto zadbać o zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną, a także o higienę układu moczowego. O swoim problemie należy także poinformować swojego lekarza, który z pewnością dobierze odpowiednie metody leczenia. 

Na rynku dostępne są także specjalne produkty, które są w stanie znacznie podnieść komfort życia i zapobiec niekomfortowym sytuacjom związanym z niekontrolowanym popuszczaniem moczu. 

Tampony na nietrzymanie moczu – innowacyjny produkt na rynku 

Tampony na nietrzymanie moczu to polski produkt marki URITAM. To innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia kobietom maksymalny komfort i bezpieczeństwo w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Wykonany z wysokiej jakości pianki PVA, która jest biokompatybilna i bezpieczna. Pianka doskonale absorbuje zapachy i jest wolna od niebezpiecznych związków chemicznych, takich jak np. lateks. Miękka, chłonna i odporna na rozdarcia pianka zapewnia wysokim poziom komfortu i ochrony. Tampony na nietrzymanie moczu mogą być używane zarówno codziennie, jak i okazjonalnie. Czas ich stosowania wynosi 12 godzin. Dzięki temu, że są niewyczuwalne oraz niewidoczne pod bielizną, z powodzeniem mogą być używane na basenie czy siłowni. 

Odzyskaj pewność siebie i ciesz się z życia! Tampony na nietrzymanie moczu z pewnością Ci w tym pomogą!