Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

StylZdrowie

Jak działa catering pudełkowy?

Catering pudełkowy stał się coraz bardziej popularnym sposobem na codzienne żywienie, ale przede wszystkim – na odchudzanie. W jaki sposób działa i dlaczego pokochali go ludzie na całym świecie?

Jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy korzystać z posiłków na dowóz, które jednak nie kojarzyły się ze zdrowym żywieniem. Dostarczało się w ten sposób głównie pizzę jako sposób na szybką kolację bez konieczności gotowania. Z drugiej strony mieliśmy dietetyków, którzy układali jadłospisy do samodzielnego realizowania ich w domu. To rozwiązanie nie każdemu odpowiadało ze względu na konieczność robienia dużych i bardzo przemyślanych zakupów oraz spędzania mnóstwa czasu w kuchni, by przygotować kilka posiłków na cały dzień. Z połączenia usługi dostarczania jedzenia pod wskazany adres i jadłospisów odchudzających powstał catering pudełkowy – rozwiązanie idealne!

Czy catering dietetyczny to sposób na odchudzanie?

Najbardziej kłopotliwe w odchudzaniu są dwie rzeczy: uczucie permanentnego głodu, do którego trudno się przyzwyczaić oraz konieczność połączenia procesu odchudzania ze swoimi codziennymi obowiązkami. Prędzej czy później dochodzi u wielu osób do złamania motywacji, gdyż zachodzi wiele nieprzewidzianych zdarzeń niepozwalających trzymać się ściśle założonej diety. Catering z dowozem to systematycznie przywożone pod wskazany adres posiłki, dzięki którym zawsze masz pod ręką pudełka z jedzeniem zbilansowanym pod względem składu i kaloryczności. Dzięki nim nie masz pokusy sięgania po przekąski, tym bardziej że posiłki z Prima Food są kolorowe, smakowite i naprawdę sycące.

Catering z dowozem – jak wybrać odpowiednią dietę?

Zamawiając catering dietetyczny najlepiej skorzystać z informacji zawartych na stronie Prima Food. Wyszczególnione są tak wszystkie dostępne diety, jadłospis na najbliższe dni, ceny oraz warianty kaloryczności. Wystarczy tylko określić swój poziom kaloryczności diety i wybrać jedną z spośród dostępnych opcji, a następnie zaznaczyć dni, w które chce się otrzymywać świeże posiłki na cały dzień. Każdego dnia kurier dostarcza pod wskazany adres torbę z opisanymi pudełkami. Twoim jedynym zadaniem podczas odchudzania się tą metodą jest spożywać je, popijać dużą ilością wody i włączyć niewielką aktywność fizyczną, by w krótkim czasie zaobserwować efekty zmiany swoich nawyków.

Dlaczego to najwygodniejszy sposób na zdrowe żywienie?

Dieta pudełkowa to nie tylko metoda odchudzania, ale włączenia zdrowego odżywiania na co dzień, nawet gdy Twój dzień jest po brzegi wypełniony obowiązkami i brak Ci czasu na zakupy, gotowanie i zmywanie. Pudełka zabierasz ze sobą do pracy, szkoły, na wycieczki za miasto i sięgasz po nie, gdy tylko masz potrzebę. Dziś z tej metody korzystają nie tylko osoby odchudzające się, lecz również wszyscy ci, którzy wiedzą, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa systematyczne spożywanie pełnowartościowych posiłków, i jak wielki mają one wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz psychikę.