Artykuły i informacje na miarę 21 wieku


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/remar.pl/wp-content/themes/remar/inc/templates/post-header/post-header-image-details-incontent.php on line 8
Dom

Bezpieczny montaż mebli- PORADNIK

Obecnie, jeśli zamawiamy meble, praktycznie w każdym sklepie otrzymujemy zestaw do samodzielnego montażu. Jest to dziś normą, i praktycznie nikogo już nie dziwi to, że meble należy sobie skręcić samemu. Z drugiej jednak strony, warto pamiętać, że przeważnie za dodatkową opłatą obsługa sklepu zajmie się montażem zamówionych przez nas mebli.

Porady do samodzielnego montowania mebli

Tak czy inaczej, warto zdecydować się na samodzielne montowanie mebli, gdyż jest to zdecydowanie oszczędność. Jednakże, nim zabierzemy się do pracy, powinniśmy zadać sobie pytanie, czy aby na pewno wiemy jak bezpiecznie montować meble? Jeśli nie znamy odpowiedzi na to pytanie, to lepiej, abyśmy nawet nie zaczynali pracy. jej skutki mogłyby bowiem być takie, że nam, lub komuś z naszego otoczenia stałaby się krzywda.

Przede wszystkim, jeśli będziemy montować jakieś duże meble, koniecznie powinniśmy sprawić sobie kogoś do pomocy. Przed zmontowaniem pojedyncze deski mogą wydawać się nam bardzo lekkie, jednak mebel po złożeniu często okazuje się ciężki. Jeśli będziemy zmuszeni przesuwać go samodzielnie, może dojść do jakiegoś nieszczęścia. Czasem nawet skończenie, a w niektórych sytuacjach i rozpoczęcie montowania w pojedynkę nie jest po prostu możliwe.

Własne narzędzia to podstawa

Zwykle, w zestawie z meblami otrzymujemy również przyrządy, które powinny nam wystarczyć do zmontowania mebli. Jednakże, prawda jest taka, że praca nimi jest trudna, a często i niebezpieczna. Samodzielne montowanie mebli jest zdecydowanie bezpieczniejsze wtedy, gdy używamy swoich własnych narzędzi, gdyż dobrze je znamy, wiemy po prostu jak bezpiecznie ich używać.

Montaż mebli

Sprawdzajmy wszystko na bieżąco

Bardzo istotne jest również to, aby po zamontowaniu każdego pojedynczego elementu sprawdzać kilka razy dokładnie, czy mocno się trzyma. Jeśli bowiem czegoś nie dopatrzymy, i zostawimy jakiś element zbyt słabo przymocowany, to może on komuś w przyszłości wyrządzić krzywdę, i to być może całkiem poważną.