Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Wyjazd do USA- o czym pamiętać?

Wyjazd na drugi koniec świata, choćby na trzytygodniowe wakacje, to nie podróż do Ciechocinka, na którą można zdecydować się z dnia na dzień. Inny język, nieco inna kultura, a także wielka niewiadoma – jak optymalnie poruszać się na miejscu, jakie dokumenty będą potrzebne czy co warto zwiedzić? Jeżeli chcesz, aby Twój wyjazd marzeń przebiegł zgodnie z planem, to przeczytaj nasz poradnik mówiący o tym, jak się do takiej podróży przygotować.

Wiza do USA – już niepotrzebna!

Wielu podróżników z pewnością długo oczekiwało na taką informację. Planując wyjazd do USA, już od jakiegoś czasu nie trzeba starać się o wizę. Dotyczy to tylko wyjazdów turystycznych. Gdy ktoś chce wybrać się do Stanów Zjednoczonych w celach zarobkowych, to wciąż musi zdobyć specjalny dokument zezwalający na pobyt. Jednak jadąc na wypoczynek, nie trzeba już martwić się koniecznością załatwienia tych formalności.

Wyjazd do USA

Bilet na samolot do USA – im wcześniej, tym lepiej

Plusów wcześniejszego planowania wakacji jest kilka. Wśród długiej listy, na szczególną uwagę zasługuje fakt, że im wcześniej zostaną wykupione bilety na podróż samolotem, tym więcej pieniędzy zostanie w kieszeni. Wyznaczając datę wyjazdu, warto też omijać szerokim łukiem terminy, w których takimi lotami jest największe zainteresowanie (na przykład okolica świąt). Indywidualne planowanie podróży może przynieść wiele frajdy, trzeba jednak w tej tematyce mieć odrobinę doświadczenia.

Podróż do USA dostosowana do indywidualnych potrzeb

Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie w temacie układania szczegółowego planu podróży, nie do końca wiesz, gdzie szukać okazyjnych połączeń lotniczych, czy jak zorganizować transport na miejscu, to skorzystaj z pomocy bardziej doświadczonych podróżników. Architekci podróży Travelarchitects.pl to pasjonaci, którzy stworzą dla Ciebie program wycieczki idealnie skrojony na miarę Twoich oczekiwań. Szczegóły znajdziesz tu: https://travelarchitects.pl/. Podobnych inicjatyw jest więcej. Wydaje się to ciekawa alternatywa dla komercyjnych biur podróży, które w swojej ofercie mają jedynie standardowe propozycje wyjazdów.