Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu HIFU zanim się na niego zdecydujesz

Zabieg HIFU to popularny lifting, który pozwala pozbyć się wielu niedoskonałości i problemów. Ponadto pozwala osiągnąć długotrwałe rezultaty, zauważalne już po pierwszym zabiegu. Każdy z nas przecież marzy o gładkiej, jędrnej i pozbawionej zmarszczek skórze – taką właśnie pozwala osiągnąć liftingu HIFU! Dowiedz się, jak przebiega, ile kosztuje oraz jak wygląda rekonwalescencja po takim zabiegu.

 • Zabieg HIFU – w jaki sposób przebiega i jakie daje efekty?
 • Jaka jest cena liftingu HIFU?
 • Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu HIFU?

Zabieg HIFU – w jaki sposób przebiega i jakie daje efekty?

Zabieg HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to lifting, który jak sama nazwa wskazuje – wykorzystuje technologię HIFU. Rozpoczyna się od nałożenia żelu, który pozwala falom dźwiękowym wniknąć w głąb skóry. W następnej kolejności lekarz przykłada do skóry głowicę emitującą ultradźwięki. Aby zabieg HIFU przyniósł możliwie jak najlepsze efekty, zaleca się wykonanie serii, która składa się z około 3-6 zabiegów HIFU. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak ich seria pozwoli nie tylko zredukować niedoskonałości, ale także skutecznie i długotrwale się ich pozbyć.Czas trwania zabiegu wynosi z kolei około 30-60 minut. Do efektów zabiegu HIFU możemy zaliczyć:

 • zagęszczenie skóry, 
 • przywrócenie jej gęstości, 
 • ujędrnienie ciała, 
 • redukcja zmarszczek,
 • redukcja tzw. chomiczków,
 • redukcja nadmiaru skóry np. po ciąży bądź odchudzaniu,
 • redukcja blizn i rozstępów, 
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • wyostrzenie konturu twarzy,
 • zmniejszenie wiotkości, 
 • zmniejszenie porów.

Zabieg HIFU pozwala osiągnąć długotrwałe efekty, które mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat, w zależności od obszaru ciała poddawanego zabiegowi. Odpowiednia pielęgnacja oraz dodatkowe działania czy zabiegi sprawią, że efekty będą się utrzymywać jeszcze dłużej. 

Jaka jest cena liftingu HIFU?

Cena HIFU zależy przede wszystkim od obszaru ciała poddawanego zabiegowi. Może wynosić od 500 do 10000 złotych. Przykładowo, wykonanie HIFU wyłącznie na podbródku bądź innym fragmencie twarzy – to koszt około 500-1000 złotych. Pełny lifting twarzy to koszt około 1500-3500 złotych, a wykonanie zabiegu na kolanach oraz udach wraz z częścią wewnętrzną i zewnętrzną to koszt nawet 10000 złotych. Wykupując serię zabiegów HIFU, często możemy zaoszczędzić. Wówczas cena za pojedynczy zabieg będzie znacznie niższa. 

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu HIFU?

Bezpośrednio po zabiegu HIFU skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Może pojawić się również obrzęk. Jest to jednak w zupełności normalne. Objawy te powinny ustąpić w ciągu maksymalnie kilku dni. Pacjent po zabiegu HIFU może od razu wrócić do codziennych obowiązków, powinien jednak przez jakiś czas unikać intensywnego wysiłku, a także powinien zrezygnować z sauny, solarium czy basenu. Nie powinien się opalać. Przez około 24 godziny od zabiegu nie powinien dotykać obszarów poddanych zabiegowi, ponadto powinien unikać nadmiernej mimiki. Przez około 7 dni po liftingu należy zrezygnować z peelingów oraz wszelkich metod, które złuszczają skórę. Przez miesiąc nie wolno stosować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Stosowanie się do wszelkich zaleceń lekarza ma kluczowe znaczenie. Pozwala nie tylko przeprowadzić zabieg w prawidłowy i bezpieczny sposób, ale także umożliwia skórze prawidłową regenerację oraz pozwala osiągnąć możliwie jak najlepsze rezultaty. Jeśli zaciekawił Cię zabieg HIFU, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę konsultacyjną!