Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Wakacyjny cel – Gdynia

Czyste powietrze, świetny klimat i bogata infrastruktura sprawia, że Gdynia staje się bardzo atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Rokrocznie zostaje wybierana miejscem docelowym wielu turystów. Jakie atrakcje i czego mogą spodziewać się turyści po standardach hoteli – zapraszam do artykułu.

Gdynia, jako jedno z miast Trójmiasta jest bardzo często pomijana – co jest wielkim błędem. Obok przesyconego turystami Gdańska i Sopotu, Gdynia ma wiele do zaoferowania. Każdy turysta przyjeżdżając do Gdyni ma okazję skorzystania z najpiękniejszych w kraju kortów tenisowych. Położone zaraz niedaleko morza oraz rezerwatu przyrodniczego Kępa Redłowska.

Mówiąc o pięknych krajobrazach nie sposób pominąć Bulwaru Nadmorskiego. Jest to jeden z najpiękniejszych nadmorskich traktów spacerowych. Zarówno mieszkańcy jak i turyści bardzo lubią taką intensywną formę relaksu.

Gdynia jest tak otwartym i rozwijającym się miastem, że wiele osób chętnie powraca do tego miejsca by znów skosztować namiastkę nadmorskiego klimatu. By wypoczynek był na najwyższym poziomie warto skorzystać ze specjalnych baz noclegowych.

Oprócz tego, że Gdynia należy do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jest miastem aktywnie turystycznie. Baza noclegowa jest, więc zróżnicowana – od domków i pokoi dla rodzin, po ekskluzywne apartamenty przygotowanych dla ważnych osobistości. Niemniej jednak ilość gości wyrobiła w gdyńskich hotelach pewien standard, który zastaniemy w większości hoteli.

Wyposażenie (nie) standardowe

W większości hoteli zastaniemy bezpłatny dostęp do Internetu bezprzewodowego. W dzisiejszych czasach jest to standard nawet w restauracjach. Poza tym, w każdym pokoju możemy znaleźć telewizor z różnymi funkcjami, lodówkę, stanowisko do pracy czy zestaw powitalny. Nie wspominając o takich dodatkach jak SPA, siłownia czy sauny.

Takie wyposażenie jest spotykane w większości hoteli, wynika to z osiągnięcia pewnego poziomu konkurencji w tym mieście. Jest to bardzo korzystne dla turystów, dlatego warto w swoich wakacyjnych planach uwzględnić Gdynię. Piękno, urok i dostęp do morza sprawi, że wakacje spędzone właśnie tam będą należały do tych niezapomnianych.