Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Meble do nowoczesnego salonu

Blog

Meble do nowoczesnego salonu

Sercem każdego domu czy mieszkania jest pokój dzienny, czyli salon. Jest to miejsce, gdzie każdy z nas spędza większość swojego czasu w ciągu całego dnia. Kiedy zaczynamy projektować wnętrze tego pomieszczenia, warto zastanowić się i przemyśleć, jakie funkcje będzie spełniał w naszym domu. Obecnie salon trochę zmienił swoje znaczenie. To w nim jemy, pracujemy, spędzamy wolny czas z dziećmi, ćwiczymy przed telewizorem czy odpoczywamy, czytając książkę. Bardzo często nowoczesny salon łączy się z kuchnią, która do tej pory pełniła dla wszystkich domowników strategiczny punkt. Zatem wybierając meble do salonu, należy umiejętnie je dobrać, by współgrały ze sobą i tworzyły integralną całość w nowoczesnym stylu, a do tego były funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Spójrzmy więc, jakie wybrać meble do salonu.

Meble do salonu w nowoczesnym stylu, czyli jakie?

Decydując się na nowoczesny styl aranżacji naszego pokoju dziennego, musimy mieć na uwadze, że w jego wystroju powinna rządzić prostota. Wszystkie meble do salonu powinny być eleganckie, proste, kojarzone z minimalizmem, w tym również wypoczynkowy komplet, który jest głównym i niezastąpionym elementem każdego domu. I tak do nowoczesnego salonu warto postawić na dwu- bądź trzyosobowe kanapy o prostej konstrukcji i bryle, w kolorze szarym, beżowym białym lub czarnym. Jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią, postawmy na funkcjonalny narożnik. Oba rodzaje tych mebli możemy wzbogacić o poduszki dekoracyjne, które wyeksponują strefę wypoczynkową.

Zabudowa do salonu na ścianę z telewizorem

Nowoczesne zabudowy ściany z telewizorem w salonie powinny być lekkie optycznie, ograniczone do niezbędnego minimum. Formą winny być zbliżone do kwadratów, jak na przykład meblościanka WINDOW lub prostokątów, jak szafka RTV Lucca 04. Można również postawić na proste, szerokie komody, przy których warto ustawić wolnostojące witryny podświetlane ledami. Całość tego zestawienia mebli do salonu oprócz roli dekoracyjnej, będzie spełniać również funkcję praktyczną do przechowywania ozdobnej zastawy czy szkła.

Witryny i regały – must have nowoczesnego salonu

Kolejnym niezbędnym elementem wystroju nowoczesnego salonu są zamknięte witryny bądź otwarte regały. Jest to ciekawe rozwiązanie na stworzenie przytulnego miejsca, w którym można spędzić wolną chwilę relaksu z książką w ręce. Na nich można ustawić szereg pamiątek i zdjęć, ciekawą kolekcję naczyń ceramicznych, czy pięknego kwiatka. Wybierajmy modele z ograniczonym dekorem, wówczas będą podkreślać aranżacyjny minimalizm w przestrzeni, a ich praktyczne funkcje, jak pojemność i solidność będą wychodzić na pierwszy plan. Warto tutaj zatroszczyć się o kolejny niezbędnik, jakim jest stolik kawowy, jak np. model Moet 41. Wykorzystamy go nie tylko na chwilę relaksu przy filiżance kawy czy herbaty ze znajomymi, ale także pozyskamy miejsce na najbardziej potrzebne rzeczy, z których korzystamy na co dzień.

Nadal zadajesz sobie pytanie, jakie wybrać meble do salonu? Otóż podczas zakupu sugeruj się swoimi upodobaniami oraz chęcią stworzenia komfortowego miejsca do wypoczynku po dniu spędzonym w pracy. Pamiętaj, że nie ważne jest to jakie elementy wystroju zestawisz. Liczy się to, by meble do salonu były solidne, trwałe, eleganckie, funkcjonalne, stworzone z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o każdy szczegół.