Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Dobrze zaprojektowana kuchnia

Ludzie bardzo często narzekają na to, że ich kuchnia jest niefunkcjonalna. Najczęściej jest to spowodowane tym, że osoba, która była odpowiedzialna za projekt mebli nie do końca zdawała sobie sprawę z tego, co jest w nim najważniejsze.

Jakie meble do kuchni?

Podstawą, jeśli chodzi o projekt kuchni, jest zaplanowanie jakie meble w niej staną. O ile w przypadku innych pomieszczeń nie zawsze na pierwszym miejscu stawiamy funkcjonalność, o tyle projektując kuchnię zawsze powinna to być dla nas kwestia priorytetowa.

Kuchnia nie jest przeważnie miejscem, do którego zapraszamy kogokolwiek. Jest to miejsce, w którym po prostu przygotowuje się posiłki, a czasami również tam się je spożywa. Powinno więc być to miejsce, w którym jest nam wygodnie, mamy pod ręką wszystko czego potrzebujemy, oraz mieścimy w tym pomieszczeniu wszystko, co koniecznie musi się w nim znaleźć.

Tak więc na pytanie, jakie meble do kuchni pasują najlepiej, należy odpowiedzieć, że pojemne, oraz dopasowane do konkretnej kuchni.

Nowoczesna kuchnia

Co kuchnia to inny projekt

Dobrze zaprojektowana kuchnia to taka, której projekt został dopasowany do wielkości i kształtu pomieszczenia. Kuchnie są bardzo różne. Niektóre są duże i kwadratowe, inne wąskie i prostokątne. Czasami kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem, a czasami tworzy całość z salonem. Projekt kuchni powinien uwzględniać wszystkie te różnice, w przeciwnym razie możemy co najwyżej pomarzyć o funkcjonalnej kuchni.

Wszystko pod ręką

Bardzo ważne, jeśli chodzi o projekt kuchni, jest to, aby tak rozplanować umieszczenie mebli, aby zawsze mieć wszystko pod ręką. Chodzi o to, aby na przykład duża szafka z garnkami, jak i niewielka, najlepiej wisząca szafka z przyprawami były blisko piekarnika, czy też płyty indukcyjnej. W takiej sytuacji, kiedy gotujemy bez trudu jesteśmy w stanie dosięgnąć wszystkiego co jest nam akurat niezbędne.