Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Czy jest możliwe całkowite zniwelowanie kaca?

Osoby niestroniące od alkoholu z pewnością chętnie sięgnęłyby po magiczną tabletkę, która zniesie syndrom dnia poprzedniego. Pojawia się jednak pytanie, czy jest możliwe całkowite zniwelowanie porannego kaca? Trzeba pamiętać tym, że alkohol jest dla organizmu toksyną, której musi się pozbyć, a kac to nic innego jak zatrucie pokarmowe. Najlepiej byłoby zatem nie przyjmować procentów, ale wiele osób wręcz nie wyobraża sobie całkowitej rezygnacji z piwa czy wódki. Na szczęście jest wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów na kaca.

Skuteczne leczenie kaca, czyli jak szybko stanąć na nogi po imprezie zakrapianej alkoholem?

Konsekwencje związane z nadużywaniem alkoholu potrafią być bardzo nieprzyjemne. Oprócz bólu głowy, mdłości i ogromnego uczucia pragnienia istnieje wiele innych dolegliwości na skutek przepicia. Nie mówiąc już o tym, jak organizm musi ciężko pracować, aby przerobić alkohol i pozbyć się toksycznych substancji. Jak zatem go w tym wspomóc i ulżyć sobie w cierpieniach? Leczenie kaca z pewnością warto rozpocząć od prysznica polegającego na puszczaniu raz ciepłego, raz chłodnego strumienia wody. W ten oto sposób można zredukować uczucie zmęczenia po zakrapianej alkoholem imprezie. Zakończyć taki prysznic należy oczywiście chłodnym prysznicem. Do mycia zaleca się również sięgnąć po orzeźwiający żel z dodatkiem limonki, cytryny czy też innych cytrusów. Sam ich zapach pobudzi i orzeźwi. Po prysznicu z kolei warto sięgnąć po sok owocowy i warzywny, co pozwoli uzupełnić niedobory witamin i minerałów. Należy bowiem pamiętać, że alkohol działa moczopędnie, a więc ulgę przyniesie spora dawka witaminy C, magnezu, potasu i wapnia. Samopoczucie poprawi z pewnością wypicie soku pomidorowego czy też soku z kiszonej kapusty.

leczenie kaca

Alkohol również przyczynia się do obniżenia glukozy we krwi, przez co pojawia się osłabienie i drżenie ciała oraz się kłopoty z koncentracją i przyśpiesza tętno. Warto zatem sięgnąć po miód obfitujący we fruktozę, która bardzo szybko podnosi poziom glukozy we krwi i dodatkowo pomoże przyśpieszyć rozkładanie alkoholu. Zaleca się również wyjść na świeże powietrze i poruszać się, dzięki czemu mózg się dotleni, co zniweluje ból głowy i poprawi nastrój.

Produkty 2KC gwarancją zachowania dobrej formy po spożyciu alkoholu?

Coraz większą popularnością cieszą się produkty z linii 2KC, które przeciwdziałają wystąpieniu kaca, łagodząc nieprzyjemne dolegliwości związane ze spożyciem zbyt dużej ilości alkoholu. Zaleca się sięgnąć po nie już w trakcie przyjmowania alkoholu. W ich składzie znajdują się między innymi witamina C i wyciąg z opuncji, które redukują uczucie zmęczenia i znużenia oraz wzmacniają system immunologiczny, wspierają układ nerwowy oraz dają zastrzyk energii.