Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Blachodachówki modułowe Bratex w najlepszej formie

Blog

Blachodachówki modułowe Bratex w najlepszej formie

Blachodachówka modułowa to jedno z najpopularniejszych obecnie pokryć dachowych. Wizualnie nawiązuje do estetyki dachówki ceramicznej, choć jest od niej ponad 10-krotnie lżejsza, przez co nie obciąża konstrukcji dachu, pozwalając jednocześnie na osiągnięcie wyjątkowego efektu końcowego. Blachodachówki modułowe to dziś idealny materiał na pokrycia dachowe w niemal każdym stylu.

Uniwersalna i komfortowa w montażu

Blachodachówka modułowa ma formę niewielkiego, liczącego 350 mm długości. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że są wygodne do transportowania, przenoszenia oraz składowania. Posiadają również mniejszą tendencję do falowania blachy na powierzchni dachu, która jest związana z rozszerzalnością termiczną tego typu materiału.

Blachodachówka modułowa jest produktem bardziej uniwersalnym niż blachodachówka cięta na wymiar. Doskonale sprawdza się zarówno na dachach prostych, jak i na połaciach o bardziej skomplikowanych kształtach. Jej niewielkie rozmiary pozwalają na precyzyjniejsze dopasowanie na dachu, generując przy tym niewielkie ilości odpadów. W przypadku konieczności pokrycia bardziej złożonej połaci dachowej, blacha modułowa może zostać odpowiednio docięta.

Blachodachówkę można nazwać modułową, jeżeli spełnia poniższe kryteria:

  • arkusz jest elementem systemu
  • arkusz jest modułem całej układanki
  • arkusz posiada specjalne cechy rozwiązujące problemy łączenia arkuszy
  • arkusz posiada rozwiązania zapewniające trwałość
  • arkusz posiada udogodnienia montażowe
  • arkusz dokupiony później nadal jest w tym samym kolorze
  • całość dostarczana jest na profesjonalnie zapakowanej palecie

Wszystkie te cechy posiadają systemowe blachodachówki firmy Bratex Dachy Mrzygłód.

Blachodachówka modułowa Aurora, Savanna oraz Scandinavia

Technologia modułowa opracowana przez Bratex wychodzi naprzeciw wymogom współczesnego rynku, szukającego optymalnych rozwiązań dachowych. Blachodachówki modułowe tej marki dają możliwość przeprowadzenia nawet najbardziej nietypowych i skomplikowanych projektów pokryć dachowych.

Aurora

Blachodachówka modułowa Bratex Aurora to produkty doskonale imitującye swoim wyglądem pokrycia ciężkie. Blachodachówka Aurora charakteryzuje się łatwością w jej transporcie oraz montażu. Spełnia również wszystkie cechy techniczne, estetyczne oraz funkcjonalne, które gwarantują prawdziwy modułowy dach. Bardzo głęboki rowek, płaska półka oraz niska środkowa część modułu blachy Aurora wywołują wrażenie połączonych ze sobą dachówek.

Savanna

Pierwsza płaska blachodachówka modułowa Bratex Savanna charakteryzuje się całkowicie płaską stylistyką powierzchni, a także czystą i prostą formą, która doskonale współgra z nowoczesną architekturą. Niski profil oraz płaski kształt tej blachodachówki sprawia, że rekomenduje się stosowanie w przekroju podkonstrukcji papy termozgrzewalnej lub membrany z klejonymi zakładami.

Scandinavia

Blachodachówka modułowa Scandinavia firmy Bratex to produkt wyjątkowy, który łączy najlepsze cechy technologii modułowej z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi stalowych pokryć dachowych. Modułowa konstrukcja oraz lekkość blachodachówki Scandinavia sprawia, że produkt ten staje się idealnym rozwiązaniem nawet w przypadku pokryć o minimalnym spadku dachu wynoszącym 12 stopni.