Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Akcesoria do basenu ogrodowego – które są niezbędne?

Basen w ogrodzie to wygoda i doskonały sposób na letni relaks. Jest to rozwiązanie posiadające wiele zalet – aby w pełni z nich korzystać, trzeba odpowiednio dbać o basen. Służą do tego różne akcesoria. Sprawdź, w co warto się zaopatrzyć.

Pompy filtrujące

Czysta woda w basenie to podstawa, dlatego w pierwszej kolejności należy pomyśleć o nabyciu pompy filtrującej. Sklep S-MUMO oferuje rozmaite modele, dzięki czemu łatwiej jest dopasować je do konkretnych wymogów. Modele tradycyjne z wkładem papierowym lub piaskowe są wyposażone w dwa mechanizmy filtrujące wodę – cieszą się one dość sporym zainteresowaniem. Bardzo istotną przesłanką decydującą o wyborze pompy jest jej moc. Zasada jest prosta: im większy basen, tym większą mocą musi się odznaczać omawiane urządzenie. Trzeba też koniecznie sprawdzić średnicę przyłączenia, aby bez przeszkód połączyć pompę z basenem.

Zestawy czyszczące

Sama pompa filtrująca to za mało, aby utrzymać czystość wody na stosownym poziomie. Nieodzowne są zatem zestawy czyszczące – czyli akcesoria basenowe składające się z kilku elementów. Standardowy zestaw zawiera kij teleskopowy oraz szczotki wraz z paroma końcówkami. Czasami dołączany jest do niego pojemnik na zebrane zanieczyszczenia. Przydadzą się też specjalne siatki pozwalające zebrać odpadki zgromadzone na tafli wody.

Akcesoria do analizy wody

Chcąc kompleksowo zadbać o basen w ogrodzie, należy koniecznie zaopatrzyć się w zestawy do analizy wody. Służą one do oznaczania poziomu pH wody, jej temperatury oraz stężenia chloru. Powyższe parametry trzeba kontrolować przez cały sezon, gdyż odstępstwa od norm pociągają za sobą konsekwencje, np. jeśli poziom pH wody jest za niski, to w basenie mogą powstawać glony i drobnoustroje.

Chemia basenowa

Chemia basenowa to absolutne „must have”. Tego typu produkty umożliwiają dezynfekcję wody oraz eliminację glonów, co oczywiście przekłada się na komfort korzystania z basenu. Wymienia się tu takie środki jak m.in. pH minus i pH plus, aplikatory chloru, środki flokujące czy klasyfikatory.